נשיא התנועה הרפורמית תומך במתווה שרנסקי לרחבה "שוויונית" בכותל המערבי

נשות הכותל הביעו תמיכה בתוכניתו של שרנסקי, אבל רק לתפילות של רפורמים וקונסרבטיבים והודיעו כי לא יסתפקו ברחבה השוויניות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

נשיא התנועה הרפורמית, ריק ג’ייקובס, הביע ביום שישי תמיכה פומבית במתווה שרנסקי, להקמת רחבה ישראלית חדשה בכותל המערבי, שלא תהיה נתונה לפיקוח רבנים ויתאפשרו בה תפילות שוויוניות.

“בשלב זה אני מאמין שאנחנו צועדים קדימה, והדרך שבה אנו צועדים היא בתמיכתנו בהצעת הפשרה הנועזת שגיבש שרנסקי”, אמר ג’ייקובס בנאומו בוועידת האיגוד העולמי ליהדות מתקדמת, הנערכת בירושלים.

“לפני כמה שבועות, כאשר שרנסקי הציג לראשונה את הצעותיו בפני קבוצות שונות של רבנים מניו יורק – מקונסרבטיבים ועד לרפורמים – לא היינו מרוצים. קיווינו ליותר. אך מכיוון שהיינו לא מרוצים, שרנסקי עשה עבודה נפלאה, והצליח לדחוק במנהיגים יהודיים לעשות את שהם לעתים קרובות לא אוהבים – להתפשר”, אמר ג’ייקובס בכנס. “תמיד יהיו אתגרים ודברי ביקורת, אבל עלי לומר זאת בצורה ברורה, הצעתו של שרנסקי היא הזדמנות פז עבורנו”.

צילום: URJ

להצהרת התמיכה של ג’ייקובס חשיבות רבה, לאחר שבשבוע שעבר הודיעו נשות הכותל כי מתווה שרנסקי כבר אינו רלוונטי לגביהן, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים התיר להן להתפלל כמנהגן ברחבה המרכזית בכותל.

נשות הכותל אמנם הביעו תמיכה בתוכניתו של שרנסקי, אבל רק לתפילות של רפורמים וקונסרבטיבים. והודיעו כי לא יסתפקו ברחבה השוויניות לתפילותיהן שלהן.

בסביבתו של שרנסקי אמרו בשבוע שעבר כי מאמצם הוא להשיג את תמיכת התנועות הגדולות, ולא את תמיכת נשות הכותל עצמן. הזרמים הלא-אורתודוקסיים, המייצגים בארה”ב מיליוני יהודים, מעניקים את הגב הפוליטי לקבוצת נשות הכותל, המונה עשרות בודדות בלבד. לפיכך, מצב שכזה עשוי להביא לבידוד של נשות הכותל מהגב הפוליטי שלהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ