שר החינוך יצא נגד תופעת הנשפים המפוארים בבתי הספר

פירון הדגיש כי לא יוציא הנחיות בנושא אבל ביקש מהתלמידים, "תעצרו לרגע ותחשבו: נשף? שמלות ערב? אלכוהול? הוצאות של 500 ש"ח ומעלה למשתתף?"

ירדן סקופ, כתבת החינוך של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ, כתבת החינוך של "הארץ"

שר החינוך שי פירון קרא הבוקר (שני) לתלמידי י"ב המסיימים 12 שנות לימוד שלא לערוך נשף מפואר וראוותני לציון סיום הלימודים. בססטוס בעמוד הפייסבוק שלו כתב פירון לתלמידים: "אני מבקש מכם לחשוב על הדרך שבה אתם מציינים את סיום הלימודים: אולי אני שמרן , אבל אני לא כל כך אוהב את המילה "נשף". אני לא אוהב את ההוצאות הגדולות שמציבות תלמידים שהפרוטה לא מצויה בכיסם במצב לא נעים. האומנם, מסיבת סיום צריכה להעמיד צעירים וצעירות במבוכה?! "

פירון הוסיף כי "לפעמים נראה לי כאילו המוטו המרכזי של חלק מהמסיבות הללו הוא: ברוך שפטרנו, אז בואו נתפרק. זכותו של כל אחד להרגיש כך. זכותו של כל אחד גם לקיים מסיבה פרטית שכזו. השאלה היא איזה צורה לובשת 'המסיבה הרשמית' של השכבה. תעצרו לרגע ותחשבו: נשף?! שמלות ערב?! אלכוהול?! הוצאות של 500 ש"ח ומעלה למשתתף?! אולם אירועים?! ".

פירון הציע לתלמידים לחשוב על דרכים אחרות לציין את סיום הלימודים וכתב "אני לא משוכנע שסיום י"ב לא צריך לשלב בדרך בריאה בין חוויה והנאה לאמירה ערכית המסכמת מסע ארוך בשדה החינוך. אני לא משוכנע שלא נכון יהיה שהבוגרים ישאירו 'מתנה' בבית הספר: פרוייקט חברתי, מיזם חדשני, מיצג המבטא תחושה של סיום וסיכום".

נשף סיום של בוגרי י"ב בגימנסי הרצליהצילום: דניאל צ'צ'יק

עם זאת, הבהיר שר החינוך כי אינו מתכוון להוציא הנחיות רשמיות בנושא, אלא כי הוא מבקש להעלות את הנושא לדיון: "אני לא מתכונן להוציא הנחיות, להתערב בחיים שלכם. אבל לחברה מותר להעלות סוגיות ערכיות לדיון ציבורי רחב. כן, אני לוקח בחשבון תגובות נזעמות. אבל .... גם הבן שלי מסיים השנה את כיתה י"ב. וגם אני ניהלתי שנים רבות בתי ספר תיכוניים בהם קיימנו דיון עמוק מסביב לדמותה של המסיבה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ