החרדים מגנים את הנחיות היועמ"ש נגד הדרת נשים: "זהו מסע רדיפה"

המסמך של וינשטיין נוגע לכמה הסדרים שהתקבלו בשנים האחרונות בציבור החרדי, כמו הפרדה בסניפי קופת חולים, טקסים ממלכתיים ואוטובוסים

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר

אישים חרדיים יצאו אתמול נגד ההנחיות שפרסם היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לגילויים של הדרת נשים וטענו כי הן חלק מ"מסע הרדיפה הנואל נגד הציבור החרדי". הביטאון הליטאי "יתד נאמן" תקף את חוות הדעת ה"קיצונית בחריפותה" של היועץ יהודה וינשטיין להורות על ביטול קווי המהדרין באוטובוסים והסדרים נוספים של הפרדה בין נשים לגברים. "חוות הדעת תואמת לרוח הלחימה של הממשלה בכל הקדוש והיקר לעם היהודי בניסיון להופכו ככל העמים", נכתב.

המסמך של וינשטיין נוגע לכמה הסדרים שהתקבלו בשנים האחרונות בציבור החרדי, כמו הפרדה בסניפי קופת חולים, בתי עלמין, טקסים ממלכתיים ואוטובוסים. כמו כן אוסר היועץ על הרשויות המקומיות לאפשר תליית שלטים המורים על הפרדה ברחוב. העיתון הליטאי ציטט מכתב שכתב לפני יותר משנתיים מי שהיה מנהיג הציבור הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, שבו הורה "להקפיד על הפרדה מלאה בתחבורה הציבורית, כמקובל בכל התכנסות ציבורית, שזה מיסודות היהדות ותקנת הציבור".

לדברי ח"כ אליעזר מנחם מוזס (יהדות התורה), היועץ "מטיף נגד הדרת נשים אך באותה עת הוא מתעלם לחלוטין מהדרה דורסנית של הציבור החרדי ממש בימים אלה". בידיעה מצוטטים רבנים אחרים שקראו להפסיק את "מסע הרדיפה וההתנשאות בניסיונות להכתיב אורח חיים לציבור החרדי האמון על קיום צווי התורה וההלכה בהכוונתם של רבותינו גדולי ישראל שרק הם מתווים את דרכנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ