שנתיים אחרי שהובטח, בוטל תקצוב שיקום התשתיות בקיבוצים הוותיקים

בישיבה חגיגית לציון 100 שנה לתנועה הקיבוצית, הודיעה הממשלה על השקעת 100 מיליון שקל בשנה לשדרוג יישובים כפריים שהוקמו לפני 1948

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

שנתיים וחצי אחרי שהוחלט בתום לתקצב את , בוטל תקצוב הפרויקט.

לתנועות ההתיישבות התברר בימים האחרונים כי בין סעיפי תקציב המדינה הנוכחי לא ייכלל המימון המובטח לשדרוג התשתיות הפיזיות באותם יישובים שנוסדו לפני הקמת המדינה. כאמור, מדובר בתקציב עליו הודיעה הממשלה בישיבה מיוחדת שהתקיימה .

ראשי תנועות ההתיישבות פנו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וביקשו ממנו להתערב ולשנות את החלטת משרד האוצר. עלות התקצוב המדוברת היא 100 מיליון שקלים בשנה למשך 10 שנים, מתקציב ייעודי שמועבר לצורך כך למשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

ישיבת הממשלה החגיגית בחצר דגניה א', 2010צילום: דרור ארצי

בשנתיים האחרונות, החלה המדינה בשיקום מערכות ביוב, חשמל ותקשורת, כמו גם מדרכות ודרכי גישה, ב-40 מושבים, קיבוצים ויישובים כפריים, שהעמידו לצורך כך תקציבים כהשתתפות עצמית. ב-40 יישובים נוספים היו אמורות להתחיל עבודות השיקום כבר בשבועות הקרובים.

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, אמר כי "ביטול תוכנית שיקום התשתיות על ידי האוצר היא פגיעה קשה בהתיישבות הוותיקה, שרובה מרוכזת בנגב ובגליל, ולאורך הגבולות. ניאבק בהחלטה, שהיא יריקה בפרצופם של אלה שהקימו את המדינה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ