בי"ס יקבל אוטיסטים בלבד, על חשבון בעלי מוגבלות שכלית

בית הספר “אופק” בהרצליה הפך למוסד לאוטיסטים בלבד. הורים לילדים בעלי מוגבלות שכלית מספרים כי לא הוצעו להם אלטרנטיבות ראויות

ירדן סקופ, כתבת החינוך של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ, כתבת החינוך של "הארץ"

הורים לחמישה ילדים בעלי מוגבלות שכלית בינונית, בגילי 12-11, מתלוננים כי משרד החינוך הודיע להם כי הוא סוגר את הכיתה שבה לומדים ילדיהם בבית הספר “אופק” בהרצליה, ומחייב אותם לעבור מוסד. הסיבה לסגירת הכיתה היא הפיכת בית הספר ממוסד המשלב ילדים עם אוטיזם ומוגבלות שכלית, למוסד לאוטיסטים בלבד. ההורים מספרים כי לא הוצעו להם אלטרנטיבות ראויות לילדים, וכי משרד החינוך אינו מנהל איתם הידברות על אופן העברת הילדים.

סמנכ”לית אקי”ם שירלי גלאור הסבירה כי “עבור ילדים בעלי מוגבלות שכלית מעבר בית ספר הוא צעד מורכב. הנושא של שגרה מאוד משמעותי עבורם. לכן, לא ברורה ההתעקשות של משרד החינוך וכולם מסכימים שזה לא לטובת הילדים”.

במכתב למנהלת האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך פרטה גלאור כי “כתוצאה ממדיניות צמצום מסגרות לילדים עם מוגבלות שכלית - המציאות היא כי לילדים אלו אין חלופות המתאימות לצרכיהם”.

“אין לנו לאן לשלוח את הילדים, פשוט רוצים לזרוק אותנו לרחוב”, אמרה מיכל, אם לאחד מהילדים שטרם נמצאה עבורם מסגרת. בעלה, רמי, הוסיף כי “מה שמרגיז הוא שהפתרון הוא פשוט. מדובר בסך הכל בכיתה אחת. זה לא הוגן, אם התחילו עם הילדים האלה, שיתנו להם לסיים”.

ממחוז תל אביב של משרד החינוך נמסר כי “בשל העלייה במספרם של הילדים האוטיסטים הוחלט במחוז לשנות את אפיונו של בית הספר אופק כך שישרת רק את אוכלוסיית האוטיסטים. התלמידים בעלי המוגבלות השכלית יועברו למסגרות חלופיות מצוינות שיימצאו עבורם בגוש דן. מרגע שיבוצם בבתי הספר החדשים, ילוו התלמידים על ידי מפקחי משרד החינוך שידאגו לקליטתם המהירה והמלאה”. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ