לראשונה בארץ: אוניברסיטת חיפה קבעה חופשות בחגי הנצרות והאיסלאם

נשיא האוניברסיטה: "הסטודנטים שלנו לומדים ביחד, חוקרים ביחד, ונראה לנו רק טבעי שגם יוכלו לציין את החגים החשובים להם ביחד"

ירדן סקופ, כתבת החינוך של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ, כתבת החינוך של "הארץ"

הסנאט של אוניברסיטת חיפה החליט השבוע על שלושה ימי חופשה חדשים לכלל הסטודנטים, לפי החגים החשובים של הנצרות, האיסלאם והדרוזים – חג המולד, יום סיום צום הרמדאן (עיד אל פיטר) וחג הקורבן. זוהי האוניברסיטה הראשונה בישראל שמבצעת צעד כזה.

ימי החופשה לא יבואו במקום ימי חופשה של חגים יהודיים, ולא יורדו ימים ממכסת הלימודים הקיימת. ההחלטה תיכנס לתוקף כבר בשנת הלימודים הבאה. ימי החופשה נקבעו על ידי הנהלת האוניברסיטה, באמצעות ועדה מיוחדת שהורכבה לשם כך, בה לקחו חלק גם נציגי הסטודנטים.

נשיא אוניברסיטת חיפה, עמוס שפירא אמר ל”הארץ” כי “מדובר בהחלטה תקדימית שמשקפת את החזון שלנו. המצוינות האקדמית במחקר והוראה היא ייעודנו הראשון במעלה ואנו חותרים לעשות זאת בתרבות של סובלנות ופתיחות. הסטודנטים שלנו לומדים ביחד, חוקרים ביחד ונראה לנו רק טבעי שגם יוכלו לציין את החגים החשובים להם ביחד”.

יוסי מזרחי, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הוסיף כי “לאורך השנים סטודנטים מדתות שונות באו בתלונות בנוגע לפגיעה בהם בשל המשך הלימודים למרות החגים. אגודת הסטודנטים תומכת בהפיכת שלושה חגים מדתות אחרות לחופשות כלליות באוניברסיטה”. 

אוניברסיטת חיפהצילום: ירון קמינסקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ