שר הפנים: שעון הקיץ יוארך עד סוף אוקטובר כבר השנה

סער הודיע כי בהתאם להמלצות ועדה שהקים, שעון הקיץ יוארך בחודש נוסף. יו"ר הוועדה: התרומה לכלכלה הישראלית – כ-300 מיליון שקלים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

שר הפנים גדעון סער הודיע הבוקר (רביעי) כי שעון הקיץ יוארך החל מהשנה בחודש נוסף ויימשך עד סוף אוקטובר, כמקובל באירופה. סער אמר כי יקדם לאלתר חקיקה בעניין, על בסיס המלצת ועדת המומחים שהקים בחודש שעבר.

"החלטתי לשנות את המצב הקיים בהתבסס על המלצות הוועדה", הודיע סער, "לשעון הקיץ יש השלכה מידית לכל אחד בישראל על אורח החיים. הדברים משפיעים על איכות החיים של האזרחים בכל אחד מתחומי החיים. רוב היהודים בעולם חיים על פי שעון קיץ, לא לפי שעון החורף הישן של ישראל. זו עובדה". 

תזכיר החוק יפורסם כבר היום וההצבעה בכנסת תתקיים על פי ההערכות בחודש יוני. אם וכאשר יעבור החוק, שעון הקיץ בישראל יחצה לראשונה את רף 200 הימים.

הוועדה מונתה ב-21 באפריל והיא הגישה את מסקנותיה לפני ימים אחדים. יו"ר הועדה, שמואל אבואב, אמר כי "במצב הנוכחי, אם לא נפעיל את שעון הקיץ ב-20 באוקטובר, החושך יירד בחמש בערב. אם נאריך את תוקף השעון, החושך יירד בשש בערב. השעון צריך ליצור הלימה בין שעות האור לשעות פעילותו של האדם".

לדברי אבואב, תרומת הארכת שעון הקיץ לכלכלה הישראלית נאמדת ב-300 מיליוני שקלים. אבואב הוסיף כי בהתייעצויות שנעשו עם רבנים התברר שאין מניעה הלכתית להארכת שעון הקיץ, וכי כמה מחוות הדעת שהעבירו רבנים אף תמכו במהלך, כדי להגדיל את כמות שעות האור בזמן חגי תשרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ