יהונתן ליס
יהונתן ליס

בתוך בליל הרפורמות, התוכניות והחוקים שיש עתיד, הבית היהודי והליכוד ביתנו מקדמים בחודשים האחרונים, נשכחה מאחור יוזמה של יש עתיד שמככבת בהסכם הקואליציוני עם הליכוד. על פי היוזמה, על הממשלה לפעול למניעת פגיעה בזכויות האזרח בכלל וזכויות המיעוטים בפרט - בין היתר, באמצעות תוכנית נרחבת ומתוקצבת למאבק בגזענות.

על פי ההסכמים הקואליציוניים, בתוך 30 ימים ממועד כינון הממשלה תוקם ועדה בין-משרדית לגיבוש תוכנית למלחמה בגזענות. התכנית היתה אמורה להיות מוצגת לממשלה תוך 90 ימים מיום הקמת הוועדה. מיד עם הצגת התוכנית, הממשלה אמורה היתה להקצות תקציב הולם ליישומה. המועדים הנקובים בהסכם הקואליציוני כבר חלפו. ניסיון לבדוק מה עלה בגורל הוועדה, בעקבות פרסום דבר ההפרדה בין יהודים לערבים בסופרלנד, העלה חרס.

בניגוד לחוק השוויון בנטל או לרפורמה במינוי הרבנים הראשיים, איש מחברי הכנסת והשרים, כך הנראה, לא דפק על שולחן עד היום כדי לוודא שההסכם מתממש. בסיעות השונות לא ידעו אתמול לומר דבר על הוועדה, על מועד הקמתה הצפוי או על תוכנית כלשהי שמתגבשת בעניין. ביש עתיד הודו שהקמת הוועדה מתעכבת וביקשו לברר את הפרטים עם הליכוד. בליכוד, לעומת זאת, לא השיבו דבר עד לסגירת הגיליון. 

לבני לפיד יעלוןצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ