הרב עובדיה יוסף: "אויבנו ושונאינו משיתים עלינו גזירות"

מנהיגה הרוחני של ש"ס יצא במתקפה נגד הגזירות. הוא לא אמר במופרש מי הם האויבים, אבל ציטט פסוקים המאחלים להם השמדה

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, יצא אמש (שבת) בהתקפה חריפה נגד "גזירות קשות ורעות שגורמים עלינו אויבינו ושונאינו", בדברים שעשוי להשתמע מהם כי "אויבינו" הם ממשלת ישראל.

בסוף שיעורו הוא קרא לציבור להשתתף בעצרות סליחות שיתקיימו בסוף השבוע הבא, וזאת כדי להינצל מאותן גזירות שמשיתים "עלינו" "אויבינו ושונאינו" ו"אנשי דמים ומרמה". הרב עובדיה לא אמר במפורש מיהם אותם אויבים, אבל ציטט פסוקים המאחלים להם השמדה, בין אם סמלית בין אם ממשית.

"צריך להתפלל לקב"ה שיפר עצת אויבינו, ידכא מחשבותם, ישיב להם גמולם בראשם, עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל", אמר מנהיגה של ש"ס והוסיף שני פסוקים מספר תהילים: "נאמר לקב"ה ישתבח שמו, 'שפוך עליהם זעמך וחרון אפך ישיגם, תרדוף באף ותשמידם תחת שמי ה'', ותכלם, ותשמידם ותכניעם ותשפילם במהרה בימינו, 'ואתה אלוהים תורידם לבאר שחת, אנשי דמים ומרמה, לא יחצו ימיהם".

חלק מהפסוקים הללו שימשו את הרב עובדיה יוסף כדי לדבר על מי שנתפסים כאויבים של ישראל, וכדי להבהיר כי מדובר בעניינים פנימיים הנוגעים לחברה היהודית בלבד, סיים הרב בפסוק המדבר על התורה - "כי לא תישכח מפי זרעו".

הרב עובדיה יוסף צילום: אוליבייה פיטוסי

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, היה פחות מעורפל כשתקף את שר האוצר יאיר לפיד הלילה. בסטטוס שכתב בפייסבוק הוא מתח ביקורת על הגזירות שהטילה הממשלה. "מחר בבוקר יקומו אשר מבני ברק וחיים מירושלים וגם ריקי כהן מחדרה, אלה ששר האוצר כל כך אוהב להשתמש בשמותיהם לצרכיו וירגישו היטב את החור בכיס, הם ירגישו היטב איך הוא מצרף גם אותם לאחיו העבדים".

"מצער מאוד שהממשלה לא נקטה בצעד של מע״מ דיפרנציאלי שהיה מוריד את נטל המס ממעמד הביניים והשכבות המוחלשות, ובכך לא היה גורם להם לחשוב פעמיים כשהם רוכשים מצרכי יסוד כמו לחם וחלב. מעמד הביניים והשכבות המוחלשות הם לא הכספומט של שר האוצר״

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ