צעדת האיוולת: ראשי הרשויות תומכים בטייקון ששרף את הכסף שלנו

אם זה לא היה כל כך עצוב, זה היה מצחיק. צעדת התמיכה של השלטון המקומי בנוחי דנקנר היא אחת מנקודות השפל הגדולות בישראל

רותם שטרקמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותם שטרקמן

ההודעה שנשלחה אתמול לעיתונאים היתה יכולה להצחיק, לולא היתה כל כך עצובה. אחרי מופע התמיכה המשותף של הבנקאים בטייקון שלהם, הודיעו גם ראשי רשויות מקומיות על תמיכתם בנוחי דנקנר, ספר הפנסיות הגדול בישראל.

הטקס מתוכנן למחר: “נוכח השיח הציבורי, רבים מראשי הרשויות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, שיישוביהם זכו לתמיכה אדירה של קרן אי.די.בי, החליטו לנקוט בפעולות תמיכה אקטיבית ולעמוד לצדו של דנקנר. ראשי הרשויות מבקשים להכיר בפעילותו החיובית של דנקנר, שרק בשנים האחרונות תרם להם למעלה מחצי מיליארד שקלים(!), במקביל ליצירת עשרות אלפי מקומות עבודה בערי הפריפריה בפרט ובישראל בכלל. האירוע יתקיים בבית סוקולוב בת”א, ובסיומו ייצאו ראשי ועובדי הרשויות המקומיות בצעדת תמיכה עד למגדלי עזריאלי. נשמח לאישור הגעתך”.

אז אני מאשר את הגעתי, רק כדי לסמן ביומני את אחת מנקודות השפל הגדולות שאליו הגיע הוואקום המנהיגותי והערכי בישראל. אני אגיע לצעדה רק כדי להיזכר מה השתנה כאן מאז הימים שבהם בניינים נקראו על שם אנשים כמו נחום סוקולוב ועד הימים שבהם בבניינים שנקראים על שם אנשים כמו דוד עזריאלי, יושבים אנשים כמו נוחי דנקנר.

נוחי דנקנרצילום: מוטי מילרוד

הכסף שדנקנר תרם לכאורה לרשויות המקומיות הגיעו מכיסו של הציבור, שהשקיע בשופרסל, בכלל ביטוח ובסלקום, ופוזרו ללא פיקוח או שקיפות מספיקים. דנקנר, ששלט ביותר מ-150 מיליארד שקל של הציבור, לקח כספים מחברות שבהן מושקע הציבור, והעביר אותם למגזר המושחת במדינה כדי לקבל עוד כוח, עוד כבוד ועוד השפעה.

האמירה שדנקנר תרם ליצירת מקומות עבודה בפריפריה בכלל מקוממת: למרות שקבוצת החברות שהוא שולט בה מעסיקה אלפי עובדים, הוא עצמו אינו אחראי ליצירת מקומות עבודה אלא להיפך. הציבור, שבכובע אחד תרם לרשויות (באמצעות דנקנר) ובכובע שני הפסיד את כספי הפנסיה שלו (אצל דנקנר), נדרש עכשיו לבוא ולצעוד למען דנקנר.

במקום שיוקיעו את שוד הפנסיות הגדול, במקום שיפגינו למען ניקיון כפיים, במקום שיעבדו לטובת התושבים שלהם - הולכים ראשי הרשויות שדואגים לכיסם ולקשרים שלהם ותומכים בטייקון ששרף הכי הרבה כסף ציבורי. הציבור צריך להעיף בבחירות את ראשי הרשויות שיצעדו במצעד המבזה הזה, וראוי שכל אחד מהם יקבל כוכב על שמו ב”טיילת אי.די.בי החדשה” בנהריה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ