הנהלת הסופרלנד הודתה: היו גם ימים נפרדים לחרדים

מנכ"לית הסופרלנד אמרה בוועדת החינוך בכנסת כי ההפרדה החלה לפני יותר משנתיים. היא הסבירה כי הסיבה להפרדה היתה חיכוכים בין בני נוער

ירדן סקופ
כתבת החינוך של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ
כתבת החינוך של "הארץ"

ועדת החינוך של הכנסת דנה היום (שני) , עליה התלונן בשבוע שעבר מורה מבית ספר ביפו. בדיון נחשף כי בפארק השעשועים מתבצעת כבר יותר משנתיים, וסמנכ"לית האתר הודתה עוד כי מתקיימת גם הפרדה של חרדים.

חאלד שקרא, מורה לתלמידים בכיתה ז' שחשף את המקרה, אמר כי אסור לתת לגיטימציה להפרדה בין יהודים לערבים. "זה יתחיל ביהודים וערבים ואחר כך ימשיך לקבוצות אתניות אחרות. אני מציע לסופרלנד שכל כך חוששים מתגרות, שיגבירו את כוח העבודה ויכניסו יותר עובדים כדי למנוע קטטות וויכוחים, אם יתרחשו". הוא סיפר כי תלמידיו היו מתוסכלים מאוד מתשובת האתר וחלקם אף בכו.

חני ברוך, סמנכ"לית סופרלנד, אמרה כי "הסופרלנד בכל ימות השנה פתוח לכל הדתות ולכל המגזרים, אך קיימת בעיה עם בני הנוער שמגיעים אלינו בגיל בעייתי. זה מקום שנפגשים בו בפעם הראשונה נוער יהודי וערבי וזה יוצר חיכוכים. משני המגזרים פנו אלינו בבקשה להפריד, אך ברגע שהבנו שיש מי שנפגע, התנצלנו בפני אלו שנפגעו ".

מתחם הסופרלנד בראשון לציוןצילום: טל כהן

בתשובה לשאלת ח"כ חנין זועבי שהתעניינה כמה זמן כבר מפרידים בין תלמידים יהודים לערבים, ענתה ברוך כי ההפרדה מתקיימת כשנתיים-שלוש. עוד אמרה כי מתקיימת גם הפרדה של מגזרים אחרים כגון חרדים. יו"ר הוועדה, ח"כ עמרם מצנע, סיכם והתייחס לדברי סמנכ"לית הסופרלנד: "אני מאוד מתקומם מהניסיון שלכם לתרץ, להצדיק ולהסביר ואני חש שאתם לא מבינים את השגיאה הגסה שלכם". למשרד החינוך אמר כי הוא מתרשם שיש היום אווירה אחרת במשרד החינוך ועקץ את הוראת שר החינוך הקודם ש"".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול לפרסום על ההפרדה בסופרלנד. , אמר נתניהו בישיבת הממשלה השבועית, "ונפעל באמצעי אכיפת החוק שבידנו כדי לעצור את זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ