רק 15% מהתלמידים נחשפים לשיעורים נגד הומופוביה

מחקר שהוצג היום בכנסת חשף כי 52% מבני הנוער שיצאו מהארון נתקלו באלימות בבתי הספר. פירון: אאפשר לנציגי הקהילה לקיים שיעורים

ירדן סקופ
כתבת החינוך של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ
כתבת החינוך של "הארץ"

השדולה הגאה בכנסת קיימה היום (שני) את כנס ההשקה שלה עם פתיחת אירועי חודש הגאווה. במהלך הכנס נחשפו נתונים לפיהם רק 15% מהתלמידים בישראל נחשפים לשיעורים ותכנים נגד הומופוביה. זאת, על אף שבני נוער רבים היוצאים מהארון נחשפים לאלימות והצקות.

לפי מחקר שערך ארגון הנוער הגאה איגי, 52% מבני הנוער שיצאו מהארון נתקלו באלימות בבית הספר על רקע נטייתם המינית, לרבות מכות, קללות וכינויי גנאי. 47% מבני הנוער סיפרו כי המורים כלל לא מגיבים לגילויי הומופוביה במהלך הלימודים.

לצד שר החינוך שי פירון, השתתפו בכנס שר האוצר יאיר לפיד, שרת הבריאות יעל גרמן, שר הרווחה מאיר כהן ומספר שיא של חברי כנסת, מכל הקשת הפוליטית, לצד ארגוני הקהילה הבולטים, שהציגו את הקשיים והצרכים של בני הנוער מקהילת הלהט"ב בבתי הספר. פירון הודיע במהלך הכנס כי יאפשר לארגוני חינוך של הקהילה הגאה, כדוגמת חוש"ן להיכנס באופן שיטתי לבתי הספר ולקיים מערכי שיעור בכיתות. עוד הודיע שר החינוך כי ידאג להעביר תקציב לארגון הנוער הגאה באופן שיכפיל עד ישלש את תקציב הארגון.

הפגנה נגד הומופוביה צילום: תומר נויברג

פירון אמר את הדברים בתגובה לדבריו של ח"כ ניצן הורוביץ, אחד מיושבי הראש של השדולה הגאה בכנסת, אשר טען כי "לא ייתכן שתלמידים שיצאו מהארון יסבלו מאלימות בבתי הספר – ומערכת החינוך תעבור על כך בשתיקה. על משרד החינוך לגבש תוכנית פעולה מקיפה, שתביא למיגור התופעה. המצב הנוכחי, בו מערכי שיעור בנושא מתקיימים רק בהתאם לרצונם הטוב של מנהל בית הספר וראש העיר הוא בלתי נסבל. אפילו בתל אביב, שמתהדרת ביחסה לקהילה הגאה – מצליח ארגון חוש"ן המקיים מערכי שיעור בנושא רק ב-9 מתוך 29 בתי ספר". לדברי הורוביץ, "מערכת החינוך לא יכולה לעבור לסדר היום אל מול גילויי האלימות וההשפלה לה זוכים בני נוער שיצאו מהארון ". יש לציין כי הורוביץ מתמודד בבחירות הקרובות לראשות עיריית תל אביב.

חבר הכנסת עופר שלח, היושב ראש השני של השדולה, אמר כי ״החינוך בנושא לא יסתיים עד שנטייה מינית, כהוויה אישית ופוליטית, תהיה חופשית וטבעית בכל חלק בעולם שאנו חיים בו. רק זו תהיה הנקודה שבה ניתן יהיה לפזר את השדולה הגאה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ