תנועת אומ"ץ פנתה לפירון נגד חופשות בחגים לדתות השונות באוני' חיפה

התנועה טוענת כי ההחלטה "מוזרה" ועלולה להיות פתח לדרישות של סטודנטים מדתות שונות. אוניברסיטת חיפה: אנו גאים בהובלת מהלך זה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תנועת אומ"ץ פנתה היום (רביעי) לשר החינוך שי פירון בנוגע להחלטת הסנאט של אוניברסיטת חיפה לייחד 3 ימי חופש לחגי הנוצרים המוסלמים והדרוזים. כפי שפורסם ב"הארץ" החליטה ועדה מיוחדת של הסנאט באוניברסיטה להוסיף ימי חופש בחג המולד, חג הקורבן וחג תום צום הרמדאן, מבלי לגרוע ממכסת ימי הלימודים. אוניברסיטת בחיפה היא המוסד הראשון להשכלה גבוהה שמקבל החלטה כזו.

במכתב כתב יו"ר העמותה, אריה אבנרי, כי "אין אנו מבקשים לחלוק על זכותה של אוניברסיטה לקבל החלטות מוזרות ואולי אף נוגדות את החוק, המיטיבות עם חלק מהסטודנטים ופוגעות באחרים. אך ההחלטה הזו היא פתח לבעיה חמורה הפותחת פתח לדרישות חדשות שמקורן נוגע לדרישות של אמונה דתית ולא של צרכים אקדמיים".

לדברי אבנרי, "בעקבות ההחלטה יוכלו הסטודנטים המוסלמים לתבוע להקים להם מסגד תפילה בקמפוס, הנוצרים ידרשו לבנות כנסיה והדרוזים בית תפילה לאמונתם. והכל כמובן ייעשה על חשבון תקציב האוניברסיטה שאת רובו מממנת המועצה להשכלה גבוהה שבתחום אחריותך המיניסטריאלית".

עוד הוסיף אבנרי כי "נראה לאומ"ץ שראוי שהמועצה להשכלה גבוהה תבדוק את חוקיות הצעד החריג של אוניברסיטת חיפה ותקבל אחת מההחלטות הבאות: צמצום יחסי של שכר הלימוד, ביטול תוספת ימי "חופשת הדת", או החלת הנוהג החדש בכל אוניברסיטאות ישראל על חשבון תקציב המדינה".

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה לפניית אומ"ץ כי "אנחנו מאוד גאים בכך שהאוניברסיטה מובילה את המהלך הזה. ההחלטה שהתקבלה אינה פוגעת במספר ימי הלימוד ואינה כרוכה בעלויות כספיות. כאוניברסיטה שחרטה על דגלה את המצוינות האקדמית, ועל כך יעידו הישגינו, אנו מאמינים שאפשר ליצור מצוינות באווירה של פתיחות, סובלנות ומתן כבוד לבני דתות אחרות. חבל שתנועת אומ"ץ מבקשת להיכנס לתקשורת בכל דרך אפשרית ולתקוף יוזמה ברוכה זו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ