7 פעילי מחאה נעצרו לאחר עימותים עם המשטרה בהפגנה בי-ם; אחד נפצע

כמאתיים פעילים חברתיים הפגינו נגד הגזרות הכלכליות והכוונה לאפשר יצוא גז. שישה מהעצורים שוחררו, אחד מוחזק לחקירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עימותים אלימים בין שוטרים לבין מפגיני המחאה החברתית בירושלים. במהלך ההפגנה הצליחו המוחים לשבש את פעילות הרכבת הקלה בעיר. שבעה מפגינים נעצרו, בהם שניים ממנהיגי המחאה, יגאל רמב"ם ומיכאל סולסברי. שישה מהעצורים שוחררו עד כה, ואחד נותר להמשך חקירה.

בתחילה צעדו המפגינים לאורך רחוב יפו ומפעם לפעם עלו על פסי הרכבת הקלה וגרמו לעצירתה. שיבושים בנסיעת הרכבת הורגשו בכל העיר. לאחר מכן צעדו מאות המפגינים לעבר בית ראש הממשלה, סמוך לכיכר פריס, שם התנגשו עם השוטרים.

לדברי המפגינים, המשטרה השתמשה בכוח רב, כולל בפרשים, ומפגין אחד נפצע ופונה לקבלת טיפול. המפגינים מדווחים גם על שימוש בתרסיסי גז מדמיע. למקום הוזעק גם רכב מכת"זית להתזת מים, אך לא נעשה בו שימוש. לאחר מכן המשיכו המפגינים למגרש הרוסים בדרישה לשחרר את העצורים.

1 מתוך 6 |
2 מתוך 6 |

ח"כ אילן גילאון ממרצ ביקש ממפקד מחוז ירושלים במשטרה לשחרר את המפגינים שנעצרו במחאה מול בית ראש הממשלה. גילאון הוסיף כי חובת המשטרה להבטיח את קיום ההפגנה כסדרה וכי עליה להימנע ככל האפשר משימוש בכוח כלפי המפגינים.

את ההפגנה ארגנו פעילי הארגונים "המעברה", "הלא נחמדים" ומגמה ירוקה. המפגינים מחו נגד התוכנית הכלכלית וגזרות התקציב וגם נגד הכוונה לאפשר יצוא גז. בין הסיסמאות שנשמעו: "לא תוכלו להמית התגנדות עממית", "כל העם נגד המע"מ" ועוד.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ