הגיאומטריה של הכשרות: רוגלך פרווה ישר, חלבי בצורת סהר

ערב הבחירות לראשותה, הרבנות הראשית מרחיבה את הנוהל המחייב מאפיות לייצר בורקסים חלביים בצורת משולש - גם לתבניות הפילאס, הרוגלך והקרואסון. מי שלא יעמוד בכללים החדשים יאבד את תעודת הכשרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרבנות הראשית לישראל נשמרת לרוב מחדשנות שמא תיחשד ברפורמיזם, אבל היום (שלישי), לקראת סוף כהונת הרבנים מצגר ועמאר, היא מציגה לא פחות ממהפכה, או בלשון הודעתה לעיתונות: "מהפכת הבורקס". הרבנות הגדירה את התקנות החדשות שעשויות להצעיד את המאפיות בישראל לעידן חדש, שבו בורקס פרווה הוא לעולם מרובע, וחלבי הוא לעולם משולש, ורוגלך פרווה הוא לעולם ישר וחלבי הוא סהר. אופה שלא יעמוד בכללים הגיאומטריים עלול לאבד את תעודת הכשרות.

בעיצומה של מערכת הבחירות הסוערת ביותר לרבנות הראשית, שבה עולה שאלת דמותה של הרבנות והרלוונטיות שלה לציבור היהודי בישראל, הרבנות פרסמה את הבשורה שלה. זוהי הרחבת הנוהל הקיים בנוגע לצורות מאפים, שמחייב את המאפיות הכשרות לייצר את הבורקסים המוגדרים כפרווה בצורת מרובע ואת החלביים בצורת משולש. מעתה הן יחויבו לייצר בורקסים מסוג פילאס המוגדרים כפרווה בצורות משולש סגור או שבלול, ואילו בורקסי הפילאס החלביים יהיו בצורת חישוק או אצבע רחבה. קרואסונים ורוגלך פרווה יוכנו כשהם ישרים, וכשהם חלביים - בצורת סהר.

בהודעת הרבנות הראשית הוסבר כי הבורקס הוא מוצר מיוחד מבחינה כשרותית, משום שהוא משווק ללא אריזה נפרדת לכל פריט, ומקובל להגיש אותו לאורחים בנפרד מכל סממן שיוכל לרמוז לשומר הכשרות אם המאכל הוא פרווה או חלבי. לכן צורת הבורקס, לטענת הרבנות, היא האמצעי הסביר היחידי שבאמצעותו ניתן לדעת את סיווג המזון. נמסר כי ההחלטה התקבלה בעקבות דיווחים שהגיעו לרבנות על טעויות ותקלות שנגרמו לציבור שומר הכשרות, בין היתר, בשל ריבוי המילויים והצורות של המאפים.

"בשנים האחרונות רבתה היצירתיות ברוך ה' בתחום המאפים, מגוון הטעמים והמילויים גדל - וגם מגוון הצורות. גידול המגוון הוביל לריבוי תקלות, לכן נחלצה הרבנות הראשית לקבוע את הנהלים הללו", נאמר בהודעה שהפיצה הרבנות (לעיון בנוהל שהפיצה הרבנות הראשית לחצו כאן).

הנוהל החדש ייכנס לתוקף ב-7 באוגוסט. אז, אם האופים לא יעמדו בו, תישלל תעודת הכשרות שלהם ומאפיהם לא יתקבלו אצל משווקים המחזיקים תעודת כשרות. תהליך גיבוש הנוהל ארך מספר חודשים, שבהם נועצו אנשי הרבנות עם בעלי המאפיות הגדולות בנוגע לאפשרויות הייצור השונות. הנוהל שהתקבל לבסוף מתאים לתנאים הטכנולוגיים הקיימים כיום בענף ומקובל על רוב היצרנים הגדולים.

הנוהג לסמן מאפים על פי צורתם, כדי למנוע מכשול בכשרות, אינו המצאה חדשה. הוא מופיע בשולחן ערוך וביתר הפוסקים לאורך מאות שנים. ככל הידוע, בישראל הנוהג הזה נשמר במרבית המאפיות גם בלי התערבות הרבנות הראשית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ