הורים מוחים: בני עקיבא תקיים אירוע לפתיחת הקיץ בסופרלנד

"לא רוצה שהבת שלי תקבל את המסר שתומכים בהפרדה גזענית", אמר אב לחניכה בתנועה. מזכ"ל בני עקיבא: "החרמות אינן דרכנו"

ירדן סקופ
כתבת החינוך של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים47
ירדן סקופ
כתבת החינוך של "הארץ"

שבועיים לאחר שנחשף כי הנהלת הסופרלנד הפרידה בין בתי ספר יהודיים וערביים, מתברר כי תנועת בני עקיבא צפויה לקיים דווקא שם את אחד מימי הכיף שלה לרגל פתיחת הקיץ, שייערך ב-1 ביולי. ל"הארץ" הגיעו מחאות מהורים לחניכים בתנועה, הטוענים כי הגעה לסופרלנד כמוה כהבעת תמיכה במדיניות ההפרדה.

ההפרדה בפארק השעשועים נחשפה לפני כשבועיים, ולטענת הנהלת הסופרלנד נמשכה כשלוש שנים והונהגה בעקבות בקשות של מנהלי בתי ספר. הסוגייה עוררה מחאה רבה, ואף נידונה בכנסת. כעת מוחים הורים לחניכי בני עקיבא על הכוונה להגיע למקום.

"זה מפריע לי בהיבט הערכי", אמר יאיר, אב לחניכה בתנועה, "אני שולח את הבת שלי לתנועת נוער כדי שתתחנך על ערכים שבדרך כלל קשה להעביר בבית ספר. ערכים של סובלנות, של שוויון. אני בא ממשפחה דתית לאומית ציונית אבל אני לא רואה את זה כסתירה לזה שהבת שלי תקבל ערכים אוניברסליים שהם גם ערכים יהודיים".

אותו אב הוסיף ואמר כי "לנוכח מה שקרה עם הסופרלנד, נוצר רושם שתמיכה במקום זו תמיכה בהפרדה בין יהודים וערבים ובין זרמים שונים ביהדות, ואני נגד זה. אני חושב שבתנועת נוער חינוכית-ציונית מובילה לא צריכים לתמוך בזה. היה אפשר להעביר את האירוע למקום אחר. יש הרבה אפשרויות, לפחות לשנה הנוכחית. אני לא רוצה שהבת שלי תקבל מזה שהולכים לסופרלנד את המסר המשתמע שכאילו בבני עקיבא תומכים במעשה הזה של ההפרדה הגזענית. זה לא שווה את כל היום כיף הזה".

המודעה שפורסמה באתר בני עקיבא. לחצו להגדלה

גם באתר האינטרנט של התנועה הובעה מחאה. אחד המגיבים בעמוד בו הופיעה ההודעה על יום הכיף כתב: "למה בני עקיבא לא מצטרפים למחאה נגד הסופרלנד? איך אפשר לשתף פעולה עם הגזענות הזאת? בתור תנועת נוער שדוגלת בערכים אל תשתפו פעולה ותבטלו את זה".

מזכ"ל תנועת בני עקיבא, דני הירשברג, מסר בתגובה: "כמדי שנה, גם השנה נפתחים אירועי הקיץ של התנועה ביום כיף בסופרלנד, שנקבע כבר לפני כמה חודשים - זמן רב לפני הפרסום על האפליה באתר. אפליה על בסיס מגזרי היא חמורה ואנו מגנים אותה מכל וכל, אך יחד עם זאת החרמה של כל גוף או אדם איננה דרכנו. אנו מאמינים כי הפתרון לשינוי נמצא בחינוך, ולא באקטים שכל מטרתם היא תקשורתית".

המזכ"ל הירשברג הוסיף כי "חשוב לציין שבמקרה המדובר אף אחד מההורים, החניכים או גורמים אחרים לא פנה לתנועה בבקשה לבטל את האירוע. חבל שאותם הורים או חניכים שפנו ל'הארץ', לא פנו קודם לתנועה".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ