מלכת בריטניה תעניק תואר כבוד לדיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה בבן גוריון

פרופ' דייוויד ניומן, מייסד המחלקה לממשל באוניברסיטה, זכה בתואר עבור תרומתו ליחסים האקדמיים בין המדינות

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים20
ירדן סקופ

ארמון באקינגהאם הודיע הלילה (שבת) כי הפרופסור הישראלי דייוויד ניומן, המכהן כדיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, יקבל תואר "קצין מסדר האימפריה הבריטית" (OBE) עבור תרומתו לקידום שיתופי הפעולה האקדמיים בין בריטניה לישראל. שמו של ניומן נכלל ברשימת מקבלי התארים המפורסמת בכל שנה ביום הכתרתה של המלכה.

פרופ' ניומן גדל והתחנך בבריטניה, ולמד באוניברסיטאות לונדון ודורהאם. הוא חי בישראל מאז 1982 ועובד באוניברסיטת בן גוריון מאז 1987. ב-1997 ייסד את המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטה, ולפני שלוש שנים מונה לתפקידו הנוכחי. לאחרונה הוא נבחר לקדנציה נוספת בת שלוש שנים. ניומן הוא אחד התומכים הבולטים בשיתוף הפעולה האקדמי בין שתי המדינות ו.

שגריר בריטניה בישראל, מתיו גולד, אמר בעקבות הבחירה כי "פרופ' ניומן הוא אחד מהקולות החשובים והחזקים בקשרים האקדמיים בין בריטניה וישראל, בזמנים שקשרים אלו עומדים בפני ביקורת על ידי גורמים שונים. אני נרגש שהוא מקבל את ההערכה עבור עבודתו".

פרופ' דייוויד ניומן עם נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמיצילום: אליהו הרשקוביץ

פרופ' ניומן אמר כי "זהו כבוד גדול עבורי לקבל את התואר. לקידום שותפויות מדעיות בין ישראל לבין בריטניה חשיבות עליונה, שמוכיחה כי מדע חוצה את גבולות הקונפליקט. שיתוף פעולה מדעי משרת את האנושות כולה ולא מבדיל בין אנשים בגלל רקע אתני, לאומי או דתי. אסור שהמדע יוחזק ככלי לחרמות או להדרה. אני שמח במיוחד שהתואר הגיע למדען מתחום מדעי הרוח והחברה, שכן זהו תחום חשוב בשיח המדעי והפילוסופי, שמחמיא להרבה מהפרוייקטים שמשלים את הפרוייקטים הרבים בין המדינות בתחומי המדעים המדוייקים והרפואה".

בשנה החולפת עמדה המחלקה לפוליטיקה וממשל בלב סערה  ציבורית, לאחר שוועדה של המועצה להשכלה גבוהה קבעה כי יש לאסור רישום סטודנטים חדשים למחלקה. ועדה בינלאומית קבעה כי נחוצים שינויים בתוכנית הלימודים ובסגל המרצים ועקבה אחרי ביצועם, ולבסוף הוחלט להתיר רישום סטודנטים לשנת הלימודים הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ