עצומה לפיטור דובר במד"א שהתבטא נגד ערבים בפייסבוק

מידן בן יואש, נהג אמבולנס המשמש גם כדובר מרחב ירקון, כתב בין השאר "מוחמד הומו". גורם בארגון: הוא כתב בדיחות שאפשר לשמוע גם בסטנד אפ

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

גולשים בפייסבוק פרסמו השבוע עצומה הקוראת להדחתו של דובר מרחב ירקון במד"א, מידן בן יואש, בעקבות התבטאויות שלו ברשת נגד ערבים.

לעצומה צורף פוסט שכתב בן יואש, ובו בדיחות כמו "כמה זמן לוקח לערביה להוריד את הזבל? תשעה חודשים", ו"למה אף פעם ערבים לא טובעים במים? כי חרא צף!" כמו כן, הועלו צילומי מסך של פוסטים שכתב בן יואש ובהם כתב "אללה או אכבר אללה או אכבר" ו"מוחמד הומו". עשרות גולשים שנחשפו לפוסטים מתחו ביקורת על דבריו של בן יואש, ועל העצומה חתמו עד כה 760 בני אדם.

בן יואש הוא נהג מד"א בתחנת פתח תקוה, ומשמש גם כדובר מרחב ירקון בהתנדבות. גורם במד"א אמר כי כל ההתבטאויות של בן יואש נכתבו כבר בשנת 2010 ופורסמו עתה ברשת החברתית "בגלל יריבות שאליה נקלע מול עובד אחר". לדברי הגורם, "אם העובד היה נמנע מלטפל בערבים אז המצב היה חמור, אך הוא כתב בדיחות שאפשר לשמוע גם במופעי סטנד אפ וכך צריך להתייחס אליהן".

דובר מד"א, זכי הלר, מסר בתגובה לדברים כי "במד"א מוקיעים ומגנים כל הבעת גזענות מכל סוג שהוא. מבירור ראשוני עולה כי הפוסט המדובר הועלה לעמוד הפייסבוק הפרטי של עובד מד"א לפני כשלוש שנים. משהובא הדבר לידיעת מנכ"ל מד"א, הורה המנכ"ל על בירור מעמיק של הנושא מול העובד ונקיטת צעדים כנגד התופעה. במד"א אין מקום לגזענות בשורות הארגון המשלב בתוכו עובדים ומתנדבים מכל המגזרים בישראל, אשר המשותף לכולם הוא העשייה למען הצלת חיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ