4,000 איש הפגינו בכפר כנא להחזרת מורסי לשלטון

בהפגנה שאירגן הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית גינו המוחים את שר ההגנה המצרי א-סיסי בגין מה שהגדירו כ“ההפיכה הצבאית נגד רצון העם”

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

המשבר במצרים נותן את אותותיו גם בקרב ערביי ישראל: בכפר כנא שבגליל התחתון השתתפו אמש כארבעת אלפים איש בהפגנת תמיכה בנשיא המודח מוחמד מורסי ובתנועת האחים המוסלמים.

בהפגנה, שאירגן הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בהנהגתו של השייח ראיד סלאח, נשמעו קריאות בגנות שר ההגנה המצרי עבד אלפתאח א-סיסי ונגד מה שהגדירו המפגינים “ההפיכה הצבאית נגד רצון העם”. בדברים שנשא בהפגנה אמר השייח סלאח כי “המטרה שלנו היא לא להביע תמיכה במורסי האיש, אלא בלגיטימיות שלו. מורסי הגיע למשרתו דרך הקלפי ולא על טנק. אנו קוראים למובילי המהפכה הצבאית: אל תשחקו לידי ארה”ב וישראל ואל תיישמו את המזימות שלהן נגד מסגד אל־אקצה והעם הפלסטיני”.

בלט בנוכחותו בהפגנה הד"ר אסעד גאנם, מרצה למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה, שאינו מזוהה פוליטית עם התנועה האיסלאמית. לדבריו, “באתי להביע עמדה ביום שבו רבים בחרו להסתתר, כולל נציגי המפלגות הערביות. אני עם רצון העם, אנחנו עומדים בפני שתי אופציות - או שנקבל את רצון הבוחר בקלפי או שנחזור לימים אפלים שבהם לא כיבדו את רצון העם".

המשבר במצרים, כמו גם המלחמה בסוריה, ניצבים בראש הנושאים הבוערים בחברה הערבית בישראל ומפלגים אותה לשני זרמים קוטביים. בוועדת המעקב של ערביי ישראל חוששים שהפילוג יתבטא בסוגיות פנימיות שעל סדר יומה של החברה הערבית. מבחן ראשון להתמודדות עם המחלוקת הוא השביתה שהוכרזה ביישובים הערבים מחר, במחאה על אישור חוק הסדרת התיישבות הבדואים בנגב.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ