מורים מתנגדים לתוכנית משרד החינוך: עצומה נגד ביטול הבגרות בהיסטוריה

יותר מ-200 מורים להיסטוריה חתמו בסוף השבוע על העצומה, הקוראת לא לבטל את הבגרות במקצוע. הם מתכוונים לשלוח אותה לשר החינוך שי פירון

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים26
ירדן סקופ

מחאה ראשונה נגד תכנית משרד החינוך . מורים להיסטוריה העלו לרשת הקוראת שלא לבטל את הבגרות במקצוע ולהפוך אותה לבחינה פנימית. העצומה עלתה שלשום ועד עכשיו חתמו עליה 218 מורים.

שני המורים שיזמו את המהלך, קובי רוזנטל, שמלמד בתיכון מוסינזון בהוד השרון ושרון סייג, המלמד בתיכון יצחק נבון בחולון, מסבירים כי החשש המרכזי שלהם הוא שביטול הבגרות החיצונית יהפוך את המקצוע לנחשב אפילו פחות, אחרי שנים בהן גם ככה ישנה ירידה במספר הבוחרים ללמוד אותו באופן מורחב. המורים מציינים גם שביטול בחינות בגרות יפגע בפרנסתם, משום שהם זוכים לתגמולים על הגשת כיתות לבגרות.

שאיפת המורים היתה להגיע ל-200 חתימות, ואז לשלוח את העצומה לשר החינוך, שי פירון. בהמשך הם מתכוונים לפנות גם לארגוני המורים על מנת לקבל את תמיכתם.

צילום: דניאל בר און

מאז כניסתו לתפקיד הודיע פירון על רפורמה מקיפה בבחינות הבגרות שתביא לביטולן של מרבית הבחינות ותותיר 3-5 בגרויות חיצוניות בלבד. והתחילה את פעילותה עוד בתקופת כהונתו של שר החינוך הקודם, גדעון סער, הפסיקה בינתיים את עבודתה, ועדיין לא ידוע מה תהיה ההחלטה הסופית בעניין. משרד החינוך כבר פרסם את לוח הבחינות של שנת הלימודים תשע"ד (השנה הבאה). הרפורמה בבחינות אמורה להיכנס לתוקפה רק בשנת תשע"ה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ