ועד עובדי חברת הוט ימשיך לשבות גם היום

העובדים מוחים נגד כוונת הנהלה להעביר עובדים למיקור חוץ. הוט: לא הצטרפו לוועד שליש מהעובדים ולכן הם אינם הארגון היציג

רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד

ועד העובדים בחברת הוט קיים אתמול (רביעי) שביתה במחאה על כוונת ההנהלה להעביר עובדים להעסקה בחברות מיקור חוץ. בוועד טוענים כי הצליחו להחתים שליש מהעובדים ודורשים שהחברה תכיר ביציגות שלו. כחלק מהשביתה, הפסיקו עובדי המערך הטכני את עבודתם בחלק ניכר מהמוקדים. היום, בשעה תשע בבוקר יפגינו אנשי הוועד מול מטה החברה ביקום והם מתכוונים להמשיך לשבות.

"אנחנו מזמן יציגים", טוען יניב בר אילן מכוח לעובדים, ארגון העובדים אליו משתייך הוועד. "שלחנו להוט את רשימת העובדים שחתמו ועכשיו הם טוענים שבחברה יש יותר עובדים. הם סופרים עובדים שכבר לא מועסקים בחברה". בר אילן מרוצה מהשביתה: "היתה היענות גדולה. הוועד הוא חזק. כרגע רק המוקדים ביקום ובפתח תקווה לא הושבתו".

אחד ממנהיגי הטכנאים ששבתו אתמול הוא אייל ראובני, בן 39 מאשקלון, טכנאי בכיר בחברה שעובד שש שנים באזור הדרום. "הנהלת החברה לא למדה מההצלחות של ההתאגדויות האחרונות במשק. הוט מעבירה אותנו למיקור-חוץ, לחברות קבלן”, הוא אומר. לדבריו, “איך שלא מציירים את זה, כשאתה עובד קבלן אתה מרוויח פחות, אין לך ותק והחוזה הוא זמני. אחרי שיגמרו את תקופת ההרצה, יקלטו עובדים יותר זולים והעובדים שהגיעו לתנאים טובים לא ישארו".

הפגנת עובדי הוט בנשר, לפני חודשייםצילום: כוח לעובדים

למרות ששבת, ראובני לא נשאר אתמול בבית, אלא בא לסייע באכיפת השביתה. "לא הייתי אומר שהיתה מאה אחוז השבתה", אמר, "אבל האחוזים גבוהים מאוד, בחטיבה הטכנית בעיקר. הוט הפעילה את חברות הקבלן ובכל זאת הרבה טכנאים קיבלו טלפונים מלקוחות שביררו למה לא באים לטפל בתקלות".

ראובני נטל חלק בשני הניסיונות הקודמים להקים ועד בחברה, שעלו בתוהו. הפעם הוא חושב שהעובדים יצליחו: "להבדיל מפעמים קודמות, ההיענות הפעם גדולה ומצטרפים יותר ויותר אנשים. הוט אחראית לכישלון של ההתארגנויות בפעמים הקודמות. היא שברה אותן בדרכים לא יפות. הפעם זה שונה. אנשים התבגרו ורואים את שיטת הפעולה של בעל החברה באירופה, שמעביר את העובדים לחברות קבלן. העובדים התעוררו ולוקחים את העתיד שלהם בידיהם".

מהוט נמסר בתגובה כי "מבדיקת הטפסים שהועברו אלינו עולה כי לא הצטרפו לכוח לעובדים שליש מהעובדים ולכן הם לא הארגון היציג של עובדי הוט. באשר לשביתת חלק מהטכנאים, החברה נערכה למזער ככל הניתן את הפגיעה בלקוחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ