מצ"ח תחקור חייל שטיגן ציפור חיה

עמותת תנו לחיות לחיות העבירה את הסרטון לצבא, שהבטיח חקירה. דובר צה"ל: זה במקרה חמור אשר אינו תואם את ערכי צה"ל

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

המשטרה הצבאית פתחה בחקירה של חייל, שתיעד עצמו מטגן ציפור חיה בסיר. הסרטון עורר ביקורת רבה של גולשים לאחר שהוא הועלה לפייסבוק ועמותת "תנו לחיות לחיות" שהעבירה אותו למפקד מצ"ח, אל"מ ארז רבן. העמותה ביקשה ממנו לפעול בדחיפות לבירור המקרה לעומק ולמצות את הדין עם החייל לפני שיפגע בבעלי חיים נוספים.

"בסרטון המצורף בזה נראה החייל מכניס ציפור חיה ומפרפרת לתוך סיר לוהט ומטגן אותה באכזריות ותוך גרימת סבל רב לבעל חיים חף מפשע", כתבה למפקד מצ"ח דוברת תנו לחיות לחיות, אתי אלטמן. היא מסרה כי גולשים זיהו את החייל והעבירה את שמו למצ"ח.

"תנו לחיות לחיות רואה בחומרה רבה את מעשיו האכזריים של החייל, שאף העיז להתרברב ברצח המפלצתי של ציפור חסרת ישע ולפרסם אותו ברבים כאילו מדובר בהישג שיש להתגאות בו", הוסיפה אלטמן.

צילום מסך: מהסרטון

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הסרטון מציג מקרה חמור אשר אינו תואם את ערכי צה"ל. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממציאה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

זהו האחרון בשרשרת ארוכה של מקרים שבהם חיילים מעלים תמונות וסרטונים בעייתיים שמעוררים ביקורת ברשתות החברתיות. לאחרונה צצו תמונותיהן של חיילות בלבוש מינימלי או בעירום (חלקן תמונות ישנות שצו מחדש). בפברואר השנה צץ מקרה של חייל גולני שהעלה תמונות של עצמו משחק בנשק ומעשן חומר שלדבריו הוא מריחואנה. זמן קצר לפני כן העלה לאינסטגרם חייל תמונה של פלסטיני בכוונת רובה הצלפים שלו. אחד המקרים המפורסמים ביותר אירע ב-2010 כשתמונותיה של חיילת שהצטלמה עם פלסטינים כפותים הפכו ויראליות וגרמו מהומה ציבורית בארץ ובעולם. גם פרקליטות המדינה נדרשה לנושא, והחליטה שלא לפתוח נגדה בחקירה פלילילת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ