הבחירות לרבנות: הסתיימה ההצבעה שתכריע את זהות הרבנים הראשיים

הרב ערוסי הסיר ברגע האחרון את מועמדותו לתפקיד הרב הראשי הספרדי. 147 מחברי האסיפה הבוחרת הצביעו והתוצאות צפויות להתפרסם בשעה 20:00

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

147 מחברי הגוף הבוחר בבחירות לרבנות הראשית הצביעו אחר הצהריים (רביעי) במלון במזרח ירושלים. התוצאות יפורסמו לקראת השעה 20:00. 

מחוץ למלון הפגינו שלושה בני אדם נגד מועמדותו של הרב שמואל אליהו. במלון יושבים חברי ועדת הקלפי, בחדר סגור ומאובטח. רק חברים בגוף זה יכולים להיכנס למתחם הבחירות. המועמדים השונים אינם נמצאים מקום.

הרב רצון ערוסי הסיר ברגע האחרון את מועמדותו לתפקיד הרב הראשי הספרדי, כך שבבחירות לתפקיד זה מתמודדים רק הרבנים יצחק יוסף, שמואל אליהו וציון בוארון. בקרב האשכנזים, הרב יעקב שפירא, שנחשב מועמד חסר סיכוי, הוציא הודעה המפריכה את השמועות הטוענות שפרש, והבהיר שהוא רץ עד הסוף.

ראש העיר תל אביב רון חולדאי, שהגיע לקלפיות במזרח ירושלים, אמר כי יש צורך רק ברב ראשי אחד וכי אצלו בעיר זה עובד מצוין. חולדאי הוסיף כי הוא לא מבין למה בכלל נדרש תפקיד של רב ראשי, כש“כל אחד עושה לעצמו רב”. למקום באו גם ראש העיר ירושלים ניר ברקת ורבנים.

150 חברי האסיפה הבוחרת הם שרים, ח”כים, רבנים, דיינים, ראשי ערים, ראשי מועצות דתיות ונציגי ציבור. הם יבחרו בבחירות חשאיות את הרבנים לעשר השנים הבאות. כל חבר באסיפה בוחר בשני פתקים, ובתום הזמן שיוקצה להצבעה ייספרו הפתקים במקום. אם יתברר ששני מתמודדים זכו במספר קולות זהה, תתקיים הצבעה חוזרת ביניהם כבר הערב.

הרב ערוסי, שפרש מהמרוץצילום: ניר כפרי

הפעם אין מועמד שמגיע לקו הגמר בטוח בניצחונו. שלושה ספרדים ושלושה אשכנזים עומדים לבחירה: באשכנזים - הרב דוד לאו (רב העיר מודיעין־מכבים־רעות), הרב דוד סתיו (רב היישוב שהם ויו”ר ארגון רבני צהר), והרב יעקב שפירא (ראש ישיבת מרכז הרב); בספרדים - הרב ציון בוארון (דיין בית הדין הגדול), הרב יצחק יוסף (ראש ישיבת חזון עובדיה), והרב שמואל אליהו (רבה של צפת).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ