ירדן סקופ

הורים ותלמידים חוששים כי עיצומי עובדי משרד החוץ, שנמשכים כבר כחמישה חודשים, עלולים להביא לביטולן של 17 משלחות תלמידים לפולין באוגוסט. היום (שלישי) תקיים מינהלת המסע לפולין במשרד החינוך ישיבה דחופה עם סוכני נסיעות על מנת למצוא פתרון לסוגיה. הסיבה לביטול היא אי הנפקת דרכונים דיפלומטיים עבור מאבטחי המשלחות.

בית המשפט לעבודה בירושלים דחה שלשום את עתירת משרד החינוך לחייב את עובדי משרד החוץ להנפיק את הדרכונים. גורמים במשרד אמרו שהם פועלים על מנת למצוא פתרון לבעיה, אך במצב הנוכחי נראה כי המשלחות יבוטלו.

מדובר על כ-1,000 תלמידים שכבר שילמו את העלויות הגבוהות של המסע, העומדות על יותר מ-5,000 שקלים לכל תלמיד. נכון לעכשיו התלמידים והוריהם חוששים גם כי לא יקבלו את כספם בחזרה, מכיוון שסוכנויות הנסיעות טוענות כי דמי הביטול הם מלוא הסכום.

משלחת של תלמידי תיכון יהודים וערבים לפולין, בשנה שעברה צילום: דוברות עמל

מרים גוטליב, רכזת משלחת לפולין מתיכון במודיעין, אמרה כי "מלבד ההיבט הכספי מדובר בפעילות חשובה מאוד שהתלמידים מתכוננים אליה כשנה. עובדי משרד החוץ מחזיקים בתלמידים וההורים כבני ערובה”.

שביתת עובדי משרד החוץ החלה במארס, על רקע שחיקה בשכרם ועקב מה שהם מגדירים "פירוק משרד החוץ לגורמים". הדיפלומטים הישראלים מוחים על כך שמאז הבחירות לא מונה שר חוץ במשרה מלאה וכן על כך שסמכויות המשרד הועברו לשורה של שרים אחרים. בין היתר כוללים העיצומים אי הנפקת דרכונים דיפלומטיים לשרים, השבתת קשר המברקים של נציגויות ישראל ברחבי העולם עם מטה המשרד בירושלים והפסקת טיפול בביקורי שרים בחו"ל.

עיצומי עובדי המשרד כבר גרמו בחודשים האחרונים לכמה תקריות ותקלות. בין היתר הערימו העובדים קשיים על ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בפולין לפני כחודש וחצי, והקשו על ועדת טירקל לקבל מידע משלטונות הונג קונג על פרשת פרנקל, מה שעיכב את החלטת הוועדה לגבי כשירותו של פרנקל לכהן כנגיד בנק ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ