3 אוטובוסים נרגמו בבית שמש, לאחר שאשה סרבה לתביעה לעבור אחורה

נוסע חרדי דרש מאשה לעבור לחלקו האחורי של האוטובוס. היא סרבה, וחרדים אחרים תקפו את האוטובוס שבו נסעה ואוטובוסים אחרים. שני חרדים נעצרו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

שלושה אוטובוסים נרגמו היום (רביעי) באבנים בבית שמש, בעקבות תקרית בעיר שבה דרש נוסע חרדי מאשה לעבור לחלקו האחורי של אוטובוס, כדי להפריד אותה מהנוסעים הגברים. האשה סרבה, ובשל כך עיכבו כמה חרדים אחרים את נסיעת האוטובוס וניפצו את שמשותיו. לאחר מכם הותקפו עוד אוטובוסים. כוח משטרה הוזעק למקום.

משה שומן, שנסע באוטובוס והיה עד ראייה למקרה, סיפר: “עליתי לקו 417 מרמת בית שמש לירושלים, האוטובוס היה בתפוסה מלאה עקב ימי החופש. כשהנהג עצר בתחנה, ארבעה אנשים בלבוש חרדי חסמו את האוטובוס והחלו להכות בפטיש על שמשות האוטובוס. היה בהלה רבה בין הנוסעים, היו שם גם אנשים עם תינוקות. הנהג ניסה לברוח מהמקום אך ללא הצלחה, כי חסמו את הדרך לאוטובוס. רק לאחר שניפצו את כל השמשות, הם ברחו מהמקום והנהג נסע למקום בטוח”.

אוטובוס ששמשותיו נופצו היום בבית שמשצילום: קבוצת העיתונאים רוטרניק

כוח משטרה עיכב לחקירה את חרדי שדרש מהאשה לעבור לאחורי האוטובוס וכן נוסעת חרדית שהפריעה לשוטרים לעכב את החשוד. נהג האוטובוס המשיך בדרכו לאחר שהשניים עוכבו לחקירה. דובר משטרת ירושלים מסר כי החרדים ידו אבנים על האוטובוס וניפצו את שמשותיו.

בית שמש עלתה לכותרות בשנים האחרונות בשל עימותים בין חרדים לבין לא־חרדים, בעיקר סביב סוגיות של הדרת נשים וצניעות. מה שהצית את עימות בעיר היה מקרה שבו ירקו חרדים על הילדה נעמה מרגוליס, שלטענתם הלכה לבית ספרה בלבוש לא צנוע מספיק. המחאה נגד ההקצנה החרדית בעיר נענתה בהפגנת אלפים שהתקיימה בבית הספר “אורות בנות”, מוקד מחלוקת בין המגזרים בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ