29 חרדים נעצרו במהומות בבית שמש ובירושלים

החרדים הפגינו במחאה על הכוונה לבנות באתר בו לפי רבנים שוכן בית קברות יהודי קדום. בירושלים נרגמו אוטובוסים באבנים והוצתו מכולות אשפה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

29 מפגינים חרדים נעצרו היום (שני) בבית שמש כשמחו באלימות נגד בנייה באתר שלטענתם היה בו בית קברות עתיק בו נקברו יהודים. הפרות הסדר התפשטו גם לשכונת מאה שערים בירושלים, שם הצליחו חרדים לחסום את רחוב מאה שערים וכן את רחוב יחזקאל, סמוך לכיכר השבת, לאחר שהפכו מכולות אשפה והציתו אותן.

לא הרחק משם יידו חרדים אבנים לעבר אוטובוסים וניפצו שמשות. המשטרה הפנתה את קוי האוטובוס לדרכים חלופיות. בבית שמש גם פרצה שריפה בחורש סמוך לאתר הבנייה. צוותי כיבוי שהגיעו למקום נרגמו באבנים על ידי המפגינים. כמה עשרות חרדים ממשיכים להפגין באתר.

המחאה פרצה לקראת תחילת עבודות באתר המכונה "מתחם גולובנציץ'" ברמת בית שמש. באתר צפויות להבנות מאות יחידות דיור עבור חרדים וחלק מהדירות כבר נמכרו לזוגות חרדים צעירים. אולם בשנה האחרונה קבעו אנשי "אתרא קדישא", בגיבוי רבני העדה החרדית, כי במקום מצויים קברי יהודים קדומים ואסרו על הבנייה. בשבועות האחרונים קראו פשקווילים וכרוזים להגיע ולהפגין נגד חילול הקברים.

חסימת הרחובות בירושליםצילום: ניר חסון

לפני כשבועיים נרגמו שלושה אוטובוסים בבית שמש באבנים, לאחר שנוסע חרדי דרש מאשה לעבור לחלקו האחורי של אוטובוס, אך היא סרבה. בשל כך עיכבו כמה חרדים אחרים את נסיעת האוטובוס וניפצו את שמשותיו. לאחר מכם הותקפו עוד אוטובוסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ