11 מפקדי גל”צ לשעבר לירון דקל: אל תקפיא את האוניברסיטה המשודרת

קודמיו של המפקד פנו אליו לאחר שהתברר שהקפיא את התוכנית לאחר 36 שנים. דקל: “אין כוונתי להפסיק את שידורי התוכנית, היא תשודרג ותעודכן”

נתי טוקר
נתי טוקר

11 מפקדי לשעבר פנו למפקד הנוכחי, , וביקשו ממנו לחזור בו מההחלטה להקפיא את המשך הפקת בתחנה. "ההקפאה של האוניברסיטה המשודרת כמוה כחיסולו של המוסד הזה, הנושא אופי ממלכתי ולאומי, ושמושקעת בו יצירתיותו ומקוריותו של עם ישראל הבאה לידי ביטוי בשיחותיהם של מיטב המוחות שלנו", כתבו לדקל קודמיו בתפקיד.

דקל השיב להם היום (ראשון) וכתב כי "לא היתה בכוונתי ואין בכוונתי להפסיק את שידורי התוכנית... יחד עם זאת, אני סבור כי לאחר למעלה נ-30 שנה גם לתוכנית זו מגיעה מתיחת פנים, שתיטיב עם התוכנית והמאזינים".

כפי שפורסם ב"הארץ", דקל החליט בשלב זה להקפיא את המשך שידור התוכנית אחרי 36 שנות פעילות ולא להוציא לדרך סמסטר נוסף, זאת במטרה לשנות את מבנה התוכנית, ככל הנראה באמצעות שילוב מרצים שאינם מהאקדמיה ויצירת דיאלוג בין מנחה למרצה. דקל נכנס לתפקידו במארס, והצהיר על כוונתו לבצע שורה של שינויים בלוח השידורים כדי לפנות לקהל יעד צעיר יותר.

דקל. מתכוון "להתאים את התוכנית לרוח התקופה"צילום: אביב חופי

במכתב לדקל כתבו מפקדי התחנה לשעבר כי "האוניברסיטה המשודרת מקרבת אלפי מאזינים מדי שנה לעולמות תוכן מרתקים וייחודיים על ידי עשרות מרצים ומרצות, אנשי רוח, אמנים ואנשי צבא מכל תחומי העשייה והמחקר במדינת ישראל. האוניברסיטה המשודרת היא ייחודית בעולם התקשורת בארץ והיא פונה לציבור הדינמי ותאב הדעת של מאזיני גלי צה"ל וכלל ישראל, הנחשף גם לספרים היוצאים בעקבות המשדרים. האוניברסיטה המשודרת, בריבוי עולמות התוכן שבה על אלפי מרציה, מגלמת את המהות הדמוקרטית".

במקום להקפיא או לבטל את התוכנית, הציעו המפקדים "לרענן את רשימת המרצים ואת הנושאים, כדי שיהיו יותר עכשוויים ויותר מעניינים לציבור מאזיני גל"צ". על המכתב חתמו דן בוהם, יצחק לבני, ד"ר מרדכי נאור, צביקה שפירא, רון בן ישי, ח"כ ד"ר נחמן שי, משה שלונסקי, תא"ל אפרים לפיד, ד"ר זאב דרורי, אבי בניהו ויצחק טוניק.

דקל השיב כי הוא מודה על "גילוי הדאגה הכנה, ההתגייסות לנושא חשוב והאכפתיות שהפגנתם", והוסיף כי הוא רואה באוניברסיטה המשודרת "תוכנית חשובה מאוד, כזו שיכולה לתת ערך מוסף לרדיו הציבורי ובהחלט יש לה מקום בלוח השידורים בגלי צה"ל". לדבריו, "בניגוד לפרסומים ולחרושת השמועות, לא היתה בכוונתי ואין בכוונתי להפסיק את שידורי התכנית. יתר על כן, בדיונים פנימיים שהתנהלו בתחנה בנושא זה, ולאחר שנשקלו בכובד ראש כל האופציות, הוחלט כי שידורי האוניברסיטה ישודרגו, יעודכנו, ויטופלו באמות מידה של תכנית רדיו במאה ה-21".

דקל הוסיף כי בעולם האקדמיה חלים שינויים בעקבות השינויים הטכנולוגיים, ו"אם חפצי חיים אנחנו, אנו מחויבים להתמודד עם האתגרים ששינויים אלה מביאים עמם... כמי שכיהנו בתפקיד המאתגר, כמפקדי גלי צה"ל בעבר, מי כמוכם יודע שתחנה כגל"צ חייבת להתרענן ולהתאים עצמה לרוח התקופה, זאת כדי לשמור על קהל מאזינים צעיר ודינמי, לצד קהל המאזינים המסורים והוותיקים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ