חיסון הפוליו: עשרות תלמידים לא הגיעו ליום הראשון ללימודים בגלל החיסון

שנת הלימודים נפתחה אתמול כסדרה. שר החינוך פירון על הסתייגות נתניהו מביטול הבגרויות: "יש לנו יחסים אינטימיים - אבל גם חילוקי דעות ערכיים"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

שר החינוך שי פירון סייר אתמול בבתי ספר בנתניה ובפתח תקווה לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ד. בצהריים ביקר בישיבה התיכונית אמי"ת כפר גנים המשלבת ילדי חינוך מיוחד, שאותה ניהל בעבר. בסוף הביקור כינס שיחה עם צוות המורים ונדרש לסוגיית ביטול בחינות הבגרות, למרות שניסה להימנע מכך. הוא אמר כי "פתיחת השנה היא לא זמן לנהל את הדיון הזה. השאלה היא לא הבגרויות כי אם פניה של מערכת החינוך. הדיון הוא מה לומדים בחברה עתירת ידע".

פירון התייחס גם להסתייגותו של ראש הממשלה מביטול בגרויות, שפורסמה לראשונה ב"הארץ", ואמר כי "לי ולראש הממשלה יש יחסים אינטימיים. אבל יש לנו גם חילוקי דעות עקרוניים וערכיים". על מנת להמחיש את האינטימיות בינו לבין ראש הממשלה סיפר פירון כי כאשר התמוטט בטיסה חזרה מפולין לישראל לפני כחודשיים, ראש הממשלה החזיק את ידו במשך חצי שעה והרגיע אותו, "יש הרבה שרים שהיו מקנאים בקרבה שיש ביני לבין נתניהו".

שר החינוך שב והתייחס לנושא המדידה במערכת החינוך, על רקע הקפאת המיצ"ב ושינוי בבגרויות, והדגיש כי "מדידה היא דבר חשוב. אנחנו לא יכולים לוותר על מדידה. כולנו רוצים מדידה והצטיינות. השאלה איך עושים את זה". הוא הוסיף כי לדעתו העיסוק בעניין "נוגע בעצבים החשופים של החברה ומעורר דיונים לא ראויים".

שר החינוך שי פירון וראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הספר ע"ש יוני נתניהו בנתניה, אתמולצילום: יוסי אלוני

מוקדם יותר היום ביקר פירון בגן אביבית ובבית הספר היסודי יונתן בנתניה עם ראש הממשלה, שבית הספר נקרא על שם אחיו יוני, שנהרג במבצע אנטבה. השניים התכנסו לתמונה המסורתית עם ילדי הגן. שר החינוך כתב בספר האורחים של בית הספר: "לצלילה המנהלת, למורים ולתלמידים, אני מאחל לכם שמורשתו של יוני נתניהו תסייע לכם להגיע רחוק, לחלום ולהיות אנשי מופת בארץ הנפלאה שלנו".

אחרי הביקור בנתניה, בא שר החינוך לבית החולים שניידר בפתח תקווה כדי להיפגש עם ילדים שלא פתחו היום את שנת הלימודים, בשל מצבם הבריאותי. השר שוחח איתם ואיחל להם רפואה שלמה. הוא הביע תקווה שיחזרו אל ספסל הלימודים במהרה. לפי דיווחי משרד הבריאות ומשרד החינוך, עשרות בודדות של ילדים לא הגיעו ללימודים בגלל מבצע החיסון נגד נגיף הפוליו. מנכ"לית משרד החינוך הנחתה את המחוזות לאסוף עד סוף השבוע פרטים מדויקים על מספר הילדים שאינם יכולים להגיע לבית הספר בגלל מבצע החיסונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ