חוק העזר בת"א ישונה כדי לאפשר פתיחת עסקים בשבת

העירייה הודיעה על כוונתה לשנות את חוק העזר העירוני לאחר הבחירות באוקטובר. נציגי המרכולים הקטנים: "תל אביב הפכה את ישראבלוף למדיניות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עיריית תל אביב הודיעה הערב (שלישי) כי בכוונתה לשנות את חוק העזר העירוני באופן שיאפשר פתיחת עסקים מסויימים בשבת. עד לשינוי חוק העזר, לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, החליטה העירייה לא להטיל קנסות על עסקים שפעלו עד כה בשבת וימשיכו להיות פתוחים. לעומת זאת, העירייה הבהירה כי תטיל קנסות על עסקים חדשים שיפעלו בשבת בניגוד לחוק העזר העירוני הקיים.

עוד הוסיפה העירייה, בהודעה שהגישה בהתאם להנחיית בית המשפט העליון, כי נגד עסקים שיהוו מטרד או יפריעו לסדר הציבורי יבוצעו פעולות אכיפה. ראש עיריית תל אביב־יפו, רון חולדאי, הנחה את היועץ המשפטי לעירייה לגבש הצעה לתיקון חוק העזר שתתחשב במציאות הקיימת בעיר: “תל אביב־יפו תישאר עיר חופשית, פתוחה וידידותית לכל תושביה. יש בכוונתנו למצוא את הדרך המשפטית הנכונה להגדיר בחוק את המציאות התל אביבית המאוזנת, שרובם המכריע של תושבי העיר חיים עימה בשלום. מציאות המאפשרת את קיום יום המנוחה לצד החופש של כל אחת ואחד להנות ממנו”.

עורכי הדין דוד שוב ועברי פינגולד, שיצגו את בעלי העסקים בבית המשפט מסרו בתגובה כי “עמדתה החדשה של עיריית תל אביב אינה מתיישבת משום בחינה עם פסק דינו של בית המשפט העליון, לא עם רוחו של פסק הדין ולא עם הוראותיו המפורשות. לא מדובר במדיניות אכיפה, כי אם בהפיכת העבריינות לנורמה. מה שכינה בית המשפט העליון ‘ישראבלוף’ יקרא מעתה ‘מדיניות’”. עורכי הדין הוסיפו כי ”עמדתה החדשה של העיריה כפי שהוצגה הינה בלתי חוקית ובלתי מוסרית בעליל ואין ספק שלא תעמוד בשום מבחן משפטי”.

סניף טיב טעם בתל אביבצילום: דודו בכר

ח”כ ניצן הורוביץ, מועמד לראשות העיר תל אביב־יפו, ביקר את החלטת ראש העיר המכהן לשנות את חוק העזר העירוני רק לאחר הבחירות. “חולדאי מסכן את תרבות הפנאי של תל אביב בגלל החשש מהבחירות. אך יש לומר לתושבים את האמת כפי שהיא עוד לפני כן, זו מהות הדמוקרטיה. יש לאפשר פעילות שמשרתת את הציבור גם בסופי שבוע. אם חולדאי לא יעשה זאת, הרי לאחר שאבחר לראשות העיר אשנה את חוק העזר העירוני כך שיאפשר לפיצוציות ומרכולים לפעול בסופי שבוע, כחוק, ובלי להסתכן בקנסות מידי פקחי העירייה, כפי שקורה כעת”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ