מאות הפגינו בדרום ת"א במחאה על ביטול חוק המסתננים

התושבים חסמו קטע מדרך ההגנה וקראו למציאת פתרון למצוקתם. יו"ר ועד תושבי השכונות בדרום העיר: נמשיך להיאבק, נפגין גם מול בתי השופטים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כמה מאות מתושבי דרום תל אביב הפגינו הערב (שלישי) בשכונת התקווה במחאה על . המפגינים ירדו לכביש וחסמו את דרך ההגנה באישור המשטרה.

שלמה מסלוואי, יו"ר ועד תושבי השכונות דרום תל אביב וממארגני ההפגנה אמר כי "ההפגנה הזו רק הראשונה. אנו מצפים מהממשלה למצוא פתרונות לבעיה הכאובה הזו. נמשיך להיאבק, נפגין גם מול בתי השופטים שנתנו מתנה למסתננים לחג ולנו נתנו סטירת לחי".

גם ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי שנכח בהפגנה תקף את החלטת בית המשפט. "שופטי בית המשפט החליטו שהמדינה שלנו רב לאומית ומביאים עלינו אסון. מדובר בגנבי גבול. אם היה להם מסתנן אחד מול הבית הם היו מזמינים משטרה שיעיפו אותו מהשכונה".

הפגנת תושבים בדרום תל אביבצילום: עופר וקנין

הביע מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אמנון בן עמי, חשש מהתחדשות זרם המהגרים מאפריקה לישראל בעקבות ההחלטה. בן עמי הזהיר בדיון הבוקר כי ביטול החוק יעמיד בסכנה את . הוא עמד על כך שישראל השיגה הסדר עם מדינה שלישית, בניגוד למשתמע מפסק הדין של בג"ץ וחרף ההכחשות הנמרצות של ממשלת אוגנדה. במהלך הדיון המשנה לראש העיר תל אביב, ארנון גלעדי (ליכוד), התפרץ לעבר ח"כ חנין במהלך דבריו והאשים אותו ואת ארגוני זכויות האדם במצב בדרום תל אביב. בהמשך קראו גם כמה תושבי דרום תל אביב קריאות ביניים בגנות בג"ץ. אחד מהם, עובד חוגי, אף ניגש ליו"ר הוועדה וביקש להחזיר את תעודת הזהות שלו.

החלטת בג"ץ אמש הורתה על ביטולו של התיקון לחוק למניעת הסתננות, המאפשר כליאת מהגרים מאפריקה לשלוש שנים בהתבסס על עבירת ההסתננות לבדה. ההחלטה התקבלה בהרכב מורחב של תשעה שופטים שקבע פה אחד כי הסדר זה אינו חוקתי, וכי הוא פוגע באופן בלתי מידתי בזכות לחירות ועומד בסתירה לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. בית המשפט הורה למדינה לבחון את עניינם של כל המוחזקים במשמורת מכוח חוק ההסתננות בתוך 90 יום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ