מנכ”לית משרד החינוך תעזוב את תפקידה בעוד כחודש

דלית שטאובר מונתה על ידי שר החינוך הקודם, גדעון סער. “לאחר פתיחת שנת הלימודים והעברת התקציב, אני מעבירה את ניהול המשרד למשמרת הבאה”

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, הודיעה היום (ראשון) על כוונתה לסיים את תפקידה בעוד כחודש, לאחר שנתיים בתפקיד. שטאובר מונתה על ידי שר החינוך הקודם, גדעון סער, ולאחר כניסת שי פירון לתפקיד נודע כי הוא ריאיין מועמדים להחליפה, אולם משרד החינוך הכחיש זאת.

שטאובר מסרה כי "לאחר פתיחה מסודרת וללא תקלות של שנת הלימודים, העברת התקציב והתנעת המהלכים הנדרשים ליישום מדיניות שר החינוך, הרב שי פירון, אני חשה כי זו העת להעביר את ניהול המשרד למשמרת הבאה. אני מסיימת 35 שנות עבודה בשירות החינוך תוך סיפוק רב והכרת טובה על ההזדמנות לתרום לעיצוב החברה בישראל".

שטאובר הוסיפה כי “אני מודה על שיתוף הפעולה והאמון לו זכיתי משר החינוך, הרב שי פירון ואני מאחלת הצלחה למשרד החינוך ולכל העושים במלאכה, באתגרים הרבים העומדים בפתח בעת הזאת".

פירון מסר כי "דלית הובילה את המשרד להישגים מרשימים והטביעה את חותמה על מערכת החינוך במשך למעלה מ-35 שנה. כניסתי לתפקיד שר החינוך לוותה בעצתה ובשותפות אמת. אני מאחל לה עוד שנים רבות של עשייה ותרומה לחברה בישראל"

דלית שטאובר עם שר החינוך הקודם, סערצילום: אוליבייה פיטוסי

עם ביטול בחינות המיצ"ב לפני כחודש וחצי נשמעה ביקורת על שטאובר, שבתקופת גדעון סער היתה שותפה בהטמעת והצדקת מדיניות מחמירה של מדידה, ואילו בתור מנכ"לית לצד פירון, תמכה בביטול הבחינות.

במשרד החינוך התעקשו היום שלא היו חילוקי דעות מיוחדים שהביאו לעזיבתה של שטאובר, וטענו שהסכימה לכל המהלכים שפירון ביקש להוביל, כמו למשל, הדיון על ביטול הבגרויות. במשרד גרסו כי מדובר במהלך שגרתי וכי מנכ"לי משרדים ממשלתיים רבים מתחלפים לאחר חילופי שרים. במשרד רמזו שנמצא לה מחליף, אך זהותו טרם פורסמה באופן רשמי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ