מיכל כהן תמונה למנכ"לית משרד החינוך

כהן תחליף את דלית שטאובר שהודיעה אתמול על פרישתה לאחר שנתיים בתפקיד. בשנים האחרונות כיהנה כהן בתפקיד מנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

שר החינוך, שי פירון, הודיע הבוקר (שני), על מינויה של מיכל כהן למנכ"לית משרד החינוך. בהתאם לנוהל, יביא השר פירון את המינוי לאישור הוועדה בראשות נציב שירות המדינה ולאישור הממשלה. מינויה של כהן ייכנס לתוקף באחד בנובמבר השנה. כהן תחליף את המנכ"לית הפורשת, דלית שטאובר.

כהן מכהנת בשנים האחרונות בתפקיד סמנכ"לית בכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. ממשרד החינוך נמסר כי "במסגרת תפקידה היא הובילה שורה של רפורמות ותוכניות רחבות היקף במערכת, בהן: הטמעת הרפורמה 'עוז לתמורה' בבתי הספר העל יסודיים, הטמעת הרפורמה 'אופק חדש' בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים, החלת חינוך חינם לילדים בגילאי 3-4, הנהגת מודל הניהול העצמי, אקדמיזציה בתיכון והטמעת מסקנות ועדת דורנר של תלמידי החינוך המיוחד".

כהן החלה את דרכה במערכת החינוך בתפקידי הוראה. בשנים 2005-1991 שימשה בשורה של תפקידים חינוכיים – מחנכת כיתה, רכזת שכבה, סגנית מנהלת בית ספר, מנהלת בית ספר ומפקחת. בשנים 2010-2008 שימשה כהן יועצת פדגוגית למנכ"לית משרד החינוך וסמנכ"לית בכירה למינהל ולמשאבי אנוש במשרד החינוך. לכהן תואר שני בחינוך ותעודה בתחום הניהול במגזר הציבורי מטעם בית הספר לניהול בפאריס.

אתמול הודיעה המנכ"לית הנוכחית, דלית שטאובר, על כוונתה לסיים את תפקידה בעוד כחודש, לאחר שנתיים בתפקיד. שטאובר מונתה על ידי שר החינוך הקודם, גדעון סער, ולאחר כניסת שי פירון לתפקיד נודע כי הוא ריאיין מועמדים להחליפה, אולם משרד החינוך הכחיש זאת.

שטאובר מסרה כי "לאחר פתיחה מסודרת וללא תקלות של שנת הלימודים, העברת התקציב והתנעת המהלכים הנדרשים ליישום מדיניות שר החינוך, הרב שי פירון, אני חשה כי זו העת להעביר את ניהול המשרד למשמרת הבאה. אני מסיימת 35 שנות עבודה בשירות החינוך תוך סיפוק רב והכרת טובה על ההזדמנות לתרום לעיצוב החברה בישראל".

יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, שעבד בצמידות לכהן כשכיהנה בתור יו"ר וועדת ההיגוי של עוז לתמורה, אמר ל"הארץ" כי "אני מעריך את תכונותיה האישיות, חריצותה והגינותה". עם זאת, הוסיף ארז, כי "ברור שכעת היא תצטרך לבצע את מדיניות השר וזה עלול לעורר עימותים. עד עכשיו עבדנו מצוין ביחד. אבל אם היא אכן תומכת בביטול בגרויות כפי שהשר מתכנן, ניאלץ להתעמת איתה, וזה יהיה קשה עבורי, משום שהיא אדם שאני מעריך מאוד, ועבדנו מצוין יחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ