הלימודים בגני הילדים יחלו הבוקר ב-9 במחאה על ההצתה בדרום

(עדכון) ארגון עובדים לשינוי הגיש בקשה למתן צו מניעה לשביתה המתוכננת, אך היא נדחתה ■ שיבושים צפויים בכ-10,000 גני ילדים ציבוריים בארץ מגיל 3 ומעלה, לא כולל פעוטונים, מעונות וגנים פרטיים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

שיבושים בגני הילדים: הלימודים בגני הילדים בכל הארץ יחלו הבוקר (ה') בשעה 9:00 במחאה על הצתת גן הילדים בדרום הארץ אתמול. הלימודים בגני החינוך המיוחד יתקיימו כרגיל. השיבושים יתקיימו בכ-10,000 גני ילדים ציבוריים בארץ מגיל 3 ומעלה ולא יכללו פעוטונים, מעונות וגני ילדים פרטיים. ארגון עובדים לשינוי הגיש אתמול בקשה למתן צו מניעה לשביתה המתוכננת בגנים הציבוריים מחר, אך היא נדחתה.

מרכז השלטון המקומי המייצג את הרשויות המקומיות, הודיע כי ניתן יהיה להפעיל את גני הילדים החל מ-7:30 בבוקר כרגיל באמצעות הסייעות שיגיעו לעבודה ולא ישבשו את פעילות הגנים. זאת, במידה שאחד ההורים לילדי הגן יסכים להחליף את הגננת לשעה אחת, ויפעיל את הגן עם הסייעות. עם זאת, על פי דיווחים שונים, הגננות הבהירו להורים כי לא יסכימו לכך.הסייעות עובדות עבור הרשויות המקומיות ולכן יגיעו לעבודה כרגיל, אך הגננות, שמאוגדות בהסתדרות המורים, מחויבות לשבות.

בתוך כך, הממונה על השכר במשרד האוצר, עו"ד קובי אמסלם, פנה אתמול אל משרד החינוך והודיע כי ינכה שעת עבודה משכרם של כל הגננות שישתתפו בשביתה.

ממרכז השלטון המקומי נמסר כי המרכז "מוקיע כל תופעה של אלימות ומגנה בכל תוקף את ההצתה בחלץ. עם זאת, חבל שמארגני ההשבתה לא נועצו עם המרכז. נבקש להודיע כי סייעות הגנים יגיעו לכנים כרגיל וכי ניתן להפעיל את הגן כבשגרה בסיוע הורה".

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, המייצגת את הגננות בגני הילדים, אמר היום כי "ההסתדרות לא תסבול התנהגות אלימה. אין לה מקום בחברה מתוקנת והיא לא תרשה לפגוע בעובדי ההוראה העושים עבודת קודש במסירות אין קץ למען חינוך ילדי ישראל".

אתמול הוצת גן ילדים ורכבה של הגננת בישוב חלץ בדרום הארץ. המשטרה חושדת כי ההצתה בוצעה על ידי זוג הורים על רקע סכסוך עם הגננת.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ