מצוד אחרי שני האבות החשודים בהצתת גן הילדים

במחאה על ההצתה: הגננות בכל הארץ ישבתו למשך שעה, הלימודים יחלו כסדרם רק בגנים בהם יתנדבו ההורים לעזור לסייעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני האבות החשודים בהצתת גן הילדים במושב חלץ שבדרום נמלטים מאז אתמול (שלישי), ובמשטרה מנהלים אחריהם מצוד נרחב. אחר הצהריים הודיעה הסתדרות המורים כי הגננות יחלו לעבוד מחר רק בשעה 09:00. לאחר מכן, מרכז השלטון המקומי הודיע כי השביתה לא תואמה עימם, וכי הסייעות בגנים, שהן עובדות של הרשויות המקומיות, יגיעו לעבודה כרגיל. בשל כך, רק בגנים בהם יתנדבו ההורים לעזור לסייעות יחלו הלימודים כסדרם. הסיבה לכך היא תקנה של משרד החינוך לפיה גן ילדים יכול לפעול רק במידה וישנם שני מבוגרים במקום. בכל מקרה, במועצה האזורית חוף אשקלון יושבתו 35 גני הילדים למשך שעה וייפתחו ב-09:00. הלימודים בגני החינוך המיוחד יתקיימו כרגיל.

המצוד אחר שני החשודים בהצתה מתנהל מאז מאז שהמשטרה חיברה בין הצתת גן הילדים והצתת רכבה של הגננת לאה כהן. מהמשטרה נמסר כי מתנהלת חקירה מאומצת בנושא וכי הם פועלים להביא את החשודים למעצר.

אחר הצהריים החליטו בהסתדרות המורים על שביתת מחאה בת שעה, שלא זכתה בתמיכת מרכז השלטון המקומי. הגננות יגיעו לגנים רק בשעה 09:00. מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן אמר כי "הסתדרות המורים לא תסבול התנהגות אלימה שאין לה מקום בחברה מתוקנת ולא תרשה לפגוע בעובדי הוראה העושים עבודת קודש במסירות אין קץ".

גן הילדים שהוצת, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

במרכז השלטון המקומי אמרו כי הם "מוקיעים כל תופעה של אלימות, ומגנים בכל תוקף את הצתת הגן במושב חלץ. עם זאת וככל שמארגני ההשבתה לא נועצו או נדברו עם מרכז השלטון המקומי, נבקש להודיע כי סייעות הגנים יגיעו לגנים כרגיל וכי ניתן להפעיל את הגן כבשגרה בסיוע הורה. מרכז השלטון המקומי ימשיך ויפעל לרווחת כלל התושבים ולקהילת ההורים״

גן הילדים במושב חלץ הוצת כנראה כנקמה בגננת בשל סכסוך שפרץ בינה לשני זוגות הורים של ילדים בגן על רקע פדגוגי. ככל הנראה, ההורים לא הסכימו לשיטות החינוכיות של כהן ודרשו מאגף החינוך לפטר אותה ולהביא במקומה גננת חדשה. רחל אוחנה, מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית, סיפרה כי היו ניסיונות לפתור את הסכסוך בכמה דרכים, אך הם לא צלחו.

הדיווח על הצתת גן הילדים התקבל סמוך לשעה אחת וחצי בלילה שבין שני לשלישי. כשעתיים לפני כן, הוצת רכבה של כהן בקרית מלאכי. בעקבות ההצתה נגרם נזק כבד למבנה גן הילדים.

לפי ממצאים ראשונים של מכבי האש, המציתים ניפצו, ככל הנראה, את אחד מחלונות המבנה והשליכו פנימה חפץ שגרם להצתת המבנה. במקום לא נמצאו עקבות של חומר בעירה, מה שמעלה את החשד כי מדובר בפעילות של אדם שאינו בקי בהצתות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ