סטודנטים לרפואה בתל אביב ילמדו לכתוב ערכים בוויקיפדיה

בקורס ראשון מסוגו ילמדו הסטודנטים על כתיבה באנציקלופדיה המקוונת, בתקווה שלאחר מכן יתרמו מהזמן ומהידע שלהם לשיפור הערכים ברשת

עידו אפרתי
עידו אפרתי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עידו אפרתי
עידו אפרתי

סטודנטים לרפואה באוניברסיטת תל אביב ילמדו את רזי העריכה בוויקיפדיה, האנציקלופדיה באינטרנט. הסטודנטים יכתבו ערכים חדשים ויעשירו ערכים קיימים, במסגרת קורס ראשון מסוגו בארץ שייפתח בשנת הלימודים הנוכחית.

במהלך הקורס, "ויקי-רפואה: עולם הוויקי המופלא ומידע רפואי חופשי בוויקיפדיה העברית", ילמדו הסטודנטים כיצד לערוך באתר. הם יפגשו עם כותבים מוויקיפדיה העברית והאנגלית, ילמדו על ממשק העריכה, על אמינות ערכים ועל זכויות יוצרים. 

מדובר בקורס בחירה שיזכה את הסטודנטים בנקודות זכות לתואר. ברחבי העולם וגם בישראל מתקיימים מספר שיתופי פעולה בין מוסדות חינוך ואקדמיה לוויקיפדיה, במסגרתם נכתב ערך בוויקיפדיה כמטלה אקדמית, אך זו תהיה הפעם הראשונה בארץ שיכתבו ערכים במוסד אקדמי במסגרת קורס ייעודי המוקדש כולו לאנציקלופדיה המקוונת.

מייסד ויקיפדיה ג'ימי ויילסצילום: בלומברג

שני אבנשטיין, חברת הוועד המנהל של עמותת ויקימדיה ישראל ויוזמת הקורס, ציינה כי ויקיפדיה היא היום האתר החמישי בגודלו בעולם. לדבריה, "הסטודנטים שישתתפו בקורס יתרמו ליצירת תוכן חופשי בוויקיפדיה העברית, אשר ישמש את הציבור הרחב בחינם. אנו מקווים שהסטודנטים ישתמשו בידע והניסיון שירכשו בקורס ויהפכו לעורכים קבועים מעבר למסגרת הקורס, ובכך יגדילו את מספר העורכים המתנדבים בוויקיפדיה, התורמים מזמנם החופשי להגדלת מאגר הידע האנושי הגדול בעולם".

פרופ' יוסי מקורי, דקאן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, בירך על היוזמה החדשה, וציין, כי בעידן שבו הציבור כולו תר ברשת אחרי מידע על בריאות ורפואה, יש חשיבות רבה מאוד להקניית ידע לסטודנטים בכתיבה ובעריכה של ערכים בענייני רפואה. "אני משוכנע שהסטודנטים שישתתפו בקורס ישדרגו לאין ערוך את הרמה של המידע הרפואי שיהיה זמין לציבור ברשת", אמר פרופ' מקורי. 

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ