שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בשבת: הפגנות נגד תוכנית פראוור

בשבת יתקיים "יום הזעם הבינלאומי" נגד התוכנית ליישוב הבדואים בנגב, עם הפגנות בירושלים, חיפה, עזה וברלין. ההפגנה המרכזית תתקיים בצומת חורה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ג'קי חורי

מחר (שבת) יתקיימו שורה של תהלוכות ועצרות נגד חוק הסדרת הבדואים בנגב המוכר כ"תוכנית פראוור" במסגרת "יום זעם בינלאומי" נגד התוכנית. תנועת הצעירים המאגדת עשרות צעירים ערבים מכל רחבי הארץ שמארגנת את הפעילות יחד עם ארגונים ועמותות הפעילות בחברה הערבית ובנגב, מנהלת זה כמה שבועות מסע הסברה גדול ובו קריאה להשתתפות מסיבית בתהלוכות ובעצרות במטרה להעביר מסר לממשלה בסיסמה "פראוור לא יעבור".

בהודעה שפרסמו קראו לכל המפלגות והתנועות הפוליטיות הפעילות בחברה הערבית ליטול חלק בפעילות. בהפגנה המרכזית, בצומת חורה על כביש 31, צפויים להשתתף אלפים. במקביל ייערכו הפגנות ותהלוכות בחיפה, ירושלים, רמאללה, עזה, ברלין, האג, קהיר וערים נוספות ברחבי העולם. "המדינה מתייחסת אלינו כמו לחפץ שניתן להעבירו ממקום למקום", אמרה הודא אבו עבייד, סטודנטית לתואר ראשון במשפטים ופעילה נגד התוכנית. "שוללים מאיתנו את הזכות הבסיסית להחליט מה יעלה בגורלנו - להחליט היכן נגור ומה נעשה עם רכושנו, את הזכות הבסיסית לבית. אך אנחנו לא נוותר ונמשיך למחות בדרכים בלתי־אלימות נגד פראוור", אמרה אבו עבייד.

הפגנה נגד תוכנית פראוור השנה בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

לצד ההתנגדות ליישום התוכנית, המפגינים מצביעים על כך שכבר היום נוקטת הממשלה צעדים חריפים נגד תושבי הנגב. השבוע התעוררה מחאה, בין היתר, בעקבות מעצרו של השייח' סיאח אבו־מדע'ם אל־טורי מאל־עראקיב שנחשב סמל למאבק הכפרים הלא מוכרים. "למדינת ישראל כנראה אין סבלנות להליכים דמוקרטיים, היא אינה טורחת לחכות לאישור התוכנית בכנסת כדי ליישם אותה בשטח. צעדים כמו מעצרו של השייח' סיאח רק מחזקים את נחישותנו לא לתת לתוכנית הזו לעבור. אנחנו מפגינים כדי לומר זאת", אמר פאדי אל־עוברה, בן 29 מרהט ופעיל נגד התוכנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ