מועצת התלמידים הארצית מאיימת בהשבתת הלימודים

המועצה הודיעה שאם לא יקודם המשא ומתן עם ארגון המורים, שפתח בעיצומים והשבית כל פעילות מחוץ לבתי הספר, התלמידים ישבתו ביום רביעי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מועצת התלמידים הארצית הודיעה אתמול (ראשון) שתשבית את הלימודים אם לא תחול התקדמות במשא ומתן עם ארגון המורים, שהכריז על עיצומים בבתי הספר העל־יסודיים. בשבוע שעבר הודיע הארגון שלא יקיים כל פעילות מחוץ לכותלי בית הספר - כמו טיולים, סיורים והצגות.

אתמול פנו נציגי מועצת התלמידים לשר החינוך שי פירון וליו"ר ארגון המורים, רן ארז, וביקשו לקיים ביומיים הקרובים פגישה עם שר האוצר, יאיר לפיד, כדי לקדם פתרון לעיצומים. במועצה מסרו כי אם הפגישות והשיחות לא יניבו תשובות או פתרונות, תתקיים ביום רביעי שביתת תלמידים בכל הארץ. במועצה מוחים על שטרם תואמה הפגישה כפי שביקשו. 

עוד אמרו במועצת התלמידים כי שביתת ארגון המורים "פוגעת אך ורק בנו, התלמידים. הטיולים והפעילויות הערכיות הם אירועי שיא בתקופת לימודינו בתיכון. הם אלו שהופכים אותנו בוגרים איכותיים יותר ומאפשרים לנו לצאת מהמסגרת הלימודית השגרתית. יש בני נוער שלא יכולים להרשות לעצמם לטייל ולהכיר את הארץ, וזו ההזדמנות היחידה שלהם לעשות זאת".

י"ור ארגון המורים ארזצילום: תומר אפלבאום

עיצומי ארגון המורים ננקטים בשל סחבת שנוקט משרד האוצר בטיפול בסוגיות מקצועיות, ולאחר התחייבות מפורשת של שר החינוך שמרבית הבעיות ייפתרו עד סוף דצמבר 2013. בארגון מסרו כי למרות פניות רבות לשר, המצב נותר כשהיה. ארגון המורים המקביל חתם, לקראת תחילת שנת הלימודים, על הסכם שכר חדש עם משרד החינוך.

יו"ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז, אמר כי "צר לי שאנו נאלצים להחריף את צעדינו, אך סבלם ומצוקתם של אלפי מורים חייבת להיפתר. לא ניתן שיזלזלו בנו וינקטו בסחבת".

ארגון המורים מנהל מאבק במשרד החינוך גם בקשר לבתי הספר השש־שנתיים (ז'-י"ב), שוועד הפעולה שלהם פתח באוקטובר בעיצומים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ