אבשלום קור לא יתנצל על התבטאויותיו - אך ייאסר עליו לעסוק באקטואליה

לתחנת הרדיו הצבאית הגיעו תלונות בעקבות דברי ד"ר קור על פלסטינים בפינתו הלשונית. "הובהר לו כי עליו להתמקד אך ורק בענייני השפה", נמסר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ד״ר אבשלום קור לא יידרש להתנצל על במסגרת פינת השפה העברית ״באופן מילולי״ בגלי צה״ל. עם זאת, מפקד גל״צ ירון דקל הבהיר לקור כי מעתה ואילך תתמקד הפינה אך ורק בענייני השפה העברית.

בשבוע שעבר התייחס קור בפינתו של שגריר הרשות הפלסטינית בפראג באחרונה, שבו נהרג השגריר ג׳מאל אל־ג׳מאל. בפינה טען קור כי מעטפות הדואר של הפלסטינים הן "מעטפות נפץ", הבולים הם "של הצלף שיורה ופוגע באדם שלו" ו"כשהם אומרים 'הבחורה ההיא פצצה', אין זה אומר שהפצצה בלונדינית".

בהמשך התייחס קור לשחרור המחבלים הפלסטינים. "ראיתי את קבלות הפנים שהם עורכים לרוצחי ילדים המשתחררים מהכלא", אמר קור, "זה מזכיר לי את הסיפור על ההוא שנפל בשבי הקניבלים אוכלי האדם, ראש השבט קיבל את פניו ואחרים קיבלו את אוזניו, את ידיו ואת רגליו. הרי כשהם מדברים איתנו לגופו של עניין, עוד מעט תוטל הצידה גם גופתו של העניין".

אבשלום קורצילום: מוטי מילרוד

למפקד גל״צ ירון דקל הועברו כמה תלונות על דבריו של קור. ״פינה זו, האמורה להבנתי להאיר את עיני (ואוזני) המאזינים על מכמני השפה העברית, הפכה בשנים האחרונות לבמה למניפסט הרעיוני פוליטי של הד"ר אבשלום קור״, כתב לדקל באחת התלונות פרופ' אביהו קלר, יו"ר המסלול לבוגר במדעים ביו־רפואים במחלקה לנוירוביולוגיה רפואית באוניברסיטה העברית.

בנוגע לפינה של קור על הפיצוץ בביתו של השגריר כתב קלר כי ״אלו אמירות המסוג הגזעני החשוך ביותר, שאין להן מקום בכל כלי תקשורת, ובפרט לא בגלי צה"ל. תאר לך אמירות דומות על יהודים. גם את היהודים הישוו לחיות, אומנם לחולדות ועכברושים, ולא לחיות מכובדות כמו נחש וחמור. רק חסר לי ההגד שבפיתות שהם (הפלשתינאים) מכינים, הם נוהגים להוסיף דם של ילד יהודי״.

במענה למכתבו של קרל כתב ערן אליקים, הממונה על פניות הציבור בגלי צה״ל, כי ״מעת לעת נוהג ד"ר קור להתייחס בפינתו לאירועים אקטואליים ולשאוב מהם מילים וביטויים אותם הוא מסביר בשידור. בעקבות השידור המדובר נערכה שיחה של גורמי ההנהלה עם ד"ר קור והובהר כי עליו להתמקד בשידור אך ורק בענייני השפה העברית״. תחנת הרדיו לא מסרה תגובה לעניין. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ