זמביש העביר כספים לעמותה שמנהליה הם דירקטורים שבעיתון "בשבע"

"בשבע" גנז מאמר שביקר את מזכ"ל "אמנה"; גופים שהוא חבר בהנהלתם העבירו מאות אלפי שקלים לעמותה שמנהלי העיתון מכהנים בה כדירקטורים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני גופים שזאב חבר ("זמביש") חבר במועצת המנהלים שלהם העבירו ב-2012 663 אלף שקלים לעמותת "סוכת עובדיה", שמנהליה, הרב זלמן ברוך מלמד ויואל צור, הם גם המנהלים של עיתון "בשבע" - כך עולה ממסמכים שהגיעו לידי "הארץ". אתמול (ראשון) פורסם כי "בשבע" גרס מאה אלף גיליונות שבהם הופיע מאמר המבקר את חבר.

חבר הוא מזכ"ל "אמנה", זרוע ההתיישבות של מועצת יש"ע, שלה זרועות משנה. "אמנה" היא הבעלים של חברת "בנייני בר אמנה" המבצעת בפועל את הבנייה הלא חוקית בשטחים. חבר הוא דירקטור בחברת הבת. ל"אמנה" גם עמותת בת, שנקראת "הקרן לטיפוח הרעיון הציוני". חבר הוא חבר ועד העמותה, כמו גם גזבר "אמנה", משה יוגב.

בשנת 2012, העבירו שני הגופים יחדיו 663 אלף שקל כתרומה לעמותת "סוכת עובדיה". עמותה זה היא חלק משרשרת העמותות והחברות של קריית הישיבה בבית אל. במסגרת ההסכם לפינוי מרצון של גבעת האולפנה, קיבלה העמותה אישור מהמדינה לבניית 90 יחידות דיור בבית אל. את ההסכם סגר עבורה חבר.

היום דווח ברדיו גלי ישראל כי עיתון בשבע החליט לגנוז מאה אלף עותקים של המוסף השבועי שלו "אתנחתא" בעלות של עשרות אלפי שקלים, לאחר שלחברי הנהלת העיתון התברר כי בגיליון מופיע טור של ידידיה מאיר שבו הוא מותח ביקורת נוקבת על חבר. לא מפתיע לגלות שהדירקטורים של עיתון "בשבע" הם הרב זלמן ברוך מלמד ויואל צור, המכהנים כדירקטורים גם ב"סוכת עובדיה".

הבעלים של "בשבע" היא חברת "הולילנד הולדינגס" הרשומה באיי מרשל. בעלי החברה הם שני אזרחי ותושבי ארצות הברית, משה גנץ ושילה שמעונביץ'. החברה היא גם הבעלים של הבניינים בשכונת האולפנה - חמישה שנהרסו לפני כשנה ועוד תשעה שעתירה בעניינם תלויה ועומדת בבג"צ.

חבר ויואל צור לא השיבו לפניית "הארץ" בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ