מאות משתתפים בהפגנת תמיכה במורה אדם ורטה

המפגינים בקרית טבעון קוראים קריאות תמיכה במורה בעקבות השימוע שנערך לו, ומטיחים ביקורת בהנהלת אורט. לדבריהם, הושלכו לעברם ביצים

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

מאות בני אדם מפגינים הערב (שבת) בקרית טבעון לאות תמיכה במורה אדם ורטה. המפגינים קוראים קריאות תמיכה במורה וביקורת נגד הנהלת אורט, שערכה לו שימוע לפני פיטורים לאחר שהואשם בהבעת עמדות שמאל בכיתה. לדברי משתתפים בהפגנה, הושלכו לעברם ביצים.

בשבוע שעבר פורסם כי ורטה עומד לפני פיטורים, לאחר שאחת מתלמידותיו התלוננה כי הוא מבטא בשיעורים דעות "של שמאל קיצוני" ו"יוצא כנגד המדינה שלנו", כפי שכתבה לשר החינוך, שי פירון. בעקבות זאת, הוזמן ורטה לשימוע. הפרשה גררה תגובות רבות, ורשת אורט צפויה לערוך לוורטה שימוע חוזר השבוע. 

הרשת טענה בכלי התקשורת כי בשימוע שנערך לו, הודה ורטה באמירות שיוחסו לו, וכן הודה כי אלו היו קיצוניות וחד צדדיות. כמו כן נטען כי המורה מקרית טבעון הוא זה שביקש לשקול את הפסקת עבודתו. אולם ההקלטה המלאה של השימוע שפורסמה ב"הארץ" סותרת את טענת הרשת, ועולה ממנה תמונה אחרת, ומורכבת יותר.

הפגנת תמיכה במורה אדם ורטה בקרית טבעון, היום צילום: עדי סדקה

גם ביום שני נערכה הפגנה ליד התיכון במחאה על הצעדים שננקטו נגד ורטה. כ-200 הורים, תלמידים ובוגרים השתתפו בהפגנה. לדברי תלמיד שהשתתף בה, האירוע היה "נגד סתימת פיות ובעד החופש של מורים ותלמידים לבטא את דעותיהם. זה שיעור מצוין באזרחות, וחבל שרשת אורט ומשרד החינוך לא חושבים ככה".

כמו כן, ביום רביעי נערך דיון בנושא בוועדת החינוך של הכנסת. תלמידים מהתיכון סיפרו על פחד ממשי מהבעת דעות שמאל בדיונים בכיתות. חברי הכנסת משמאל מתחו ביקורת על טיפולה של אורט בתלונה נגד ורטה, בעוד שנציגי הימין שיבחו את הרשת החינוכית. חלק מחברי הכנסת גם מתחו ביקורת על שתיקתו של משרד החינוך בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ