פרס ספד לשולמית אלוני: מה שהותירה אחריה גדול יותר ממורשת

מאות בני אדם השתתפו בטקס הלווייתה של השרה וחברת הכנסת לשעבר בכפר שמריהו. גלאון תקפה את נתניהו: "עסוק בהסתה ובהפחדה"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מאות בני אדם השתתפו אחר הצהריים (ראשון) בהלווייתה של השרה וחברת הכנסת לשעבר, שולמית אלוני, שמתה שלשום בגיל 85.

בטקס, שהתקיים בבית העלמין בכפר שמריהו, השתתפו פוליטיקאים רבים בהווה ובעבר. בין השאר היו בהלוויה ראשת מרצ זהבה גלאון, יאיר צבן, נעמי חזן, יוסי שריד, דדי צוקר ומשה שחל. את הממשלה ייצג שר התיירות עוזי לנדאו. בטקס השתתפו גם אמנים כמו גילה אלמגור, יוסי אלפי והמוזיקאית רונה קינן, ששרה באירוע. לאלוני ספדו שלושת בניה, נשיא המדינה שמעון פרס, זהבה גלאון ועורכת הדין גבי לסקי.

נשיא המדינה פרס אמר בהלווייה כי "מה שהיא השאירה יותר גדול ממורשת. היא השאירה תוחלת, תקווה. גם היא תאחר לבוא – בוא תבוא".

גלאון, מצדה, נשאה בהלווייה נאום פוליטי תקיף נגד נתניהו והממשלה, ועוררה תגובות סותרות בקהל. גלאון הקדישה את דבריה ל"מדינת ישראל הרעה והאלימה של שנת 2014" ותיארה את נתניהו כמי ש"עסוק בהסתה ובהפחדה". לדבריה, "דווקא מול הלך רוח גזעני, מסית ואלים ששולל את זכות הקיום של כל מי שאינו יהודי, של מי שאיננו אח, של מי שאינו מוכן לנקוט באלימות על מזבח הפונדמנטליזם; דווקא מול ממשלה שיש בה סממנים ומרכיבים פשיסטיים שכל קשר בינם לדמוקרטיה מקרי בהחלט; דווקא מול כל אלה אנחנו חייבים למצוא את הכוח להיאבק למען דרכה של שולמית אלוני".

שמעון פרס בהלוויית אלוני, אחר הצהרייםצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ