מכתב לפירון: שלב את המורים הערבים בחינוך הדתי

דיקאן מכללת שערי משפט כתב לשר החינוך כי ההחלטה "מנוגדת לערכיה של תורת ישראל". ח"כ פריג' ממרצ יזם דיון בוועדת החינוך של הכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרופ' אביעד הכהן, דיקאן מכללת שערי משפט, פנה במכתב לשר החינוך שי פירון וליו"ר מועצת החינוך הממלכתי דתי, הרב אברהם גיסר, בקריאה להכניס את מערכת החינוך הממלכתית־דתית לתוכנית לשילוב מורים ערבים. כפי שפורסם ב"הארץ", המשרד החליט שלא לשלב בתוכנית - שהוצגה כתוכנית דגל שלו - בתי ספר בחינוך הממלכתי־דתי, משום ש"הדבר מורכב מדי", כך לדברי גורמים שונים.

במכתבו, כותב פרופ' הכהן כי "מדובר בהחלטה שגויה, בלשון המעטה, שעומדת לכאורה בניגוד לחוק ויותר מכך, בניגוד לערכיה הבסיסיים של תורת ישראל, אנושיות והוגנות". הכהן כותב עוד לפירון וגיסר כי "מתוך היכרותי את פועלכם בשדה החינוכי, את רגישותכם לנושא ואת מאמציכם רבי השנים ליישום עקרונות של שוויון ולקיום שיח בין־דתי פורה במערכת החינוך, החלטה זו – אם אמנם היא קיימת – תמוהה שבעתיים".

הוא חותם בכך ש"אין צריך לומר שאיננו מקלים ראש, ולו לרגע, בעניין רגישות הסוגיה והצורך לשלב את המורים בני המגזר הערבי (ולא רק אותם) במערכת החינוך בכלל ובמערכות החינוך הממלכתי־דתי בפרט, ברגישות מתוך שיקול דעת, אך מכאן ועד פסילה גורפת ומוחלטת – רחוקה הדרך".

גם ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) זימן בנושא דיון מהיר בוועדת החינוך של הכנסת, שצפוי להתקיים בשבוע הבא. ח"כ פריג' הסביר כי "הזרם הממלכתי־דתי מקבל ממשרד החינוך רישיון לגזענות. מסתבר שכאשר בערכי הדמוקרטיה מדובר, תמיד ניתן פטור לדתיים. רבני ערים יכולים להתבטא בגזענות ולהיות מקודמים, בתי ספר יכולים להדיר מורים ערבים והכל בשם הדת״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ