מזכ"ל הסתדרות המורים: החשדות לשוחד הם עלילה

יוסי וסרמן הגיע לכנס של הארגון הישר ממעצר הבית שבו היה נתון במהלך חקירתו. למרות קריאות להחרמת האירוע, איש ממשרד החינוך לא ביטל הגעתו

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן, השתחרר אתמול (ראשון) ממעצר בית כדי להשתתף בכנס חינוך לאזרחות של הסתדרות המורים, לציון 110 שנים להיווסדה, עם נציגים מרחבי העולם ובכירים בתחום החינוך בישראל.

בפתח הכנס אמר וסרמן בנוגע לחשדות נגדו על שוחד כי "אני מנוע מלהתייחס לחקירה, אבל אומר דבר פשוט – זוהי פארסה, זוהי עלילה, זו מגמה של גורם פוליטי בתוך הסתדרות המורים שאצה לה הדרך והיא רוצה להיות מזכ"לית למרות שהיא הפסידה בבחירות. אני סומך על החוק בישראל, על המשטרה, על הפרקליטות שיוציאו את האמת לאור ואני לא אהסס לנהוג על פי רשויות החוק כי אני סומך עליהן ונותן בהן אמון מלא".

למרות קריאות להחרים את הכנס מצד סיעת נחל בהסתדרות בראשות גילה קליין, הנוכחות בכנס מלאה. נכון להיום, אף אחד מהדוברים המתוכננים להשתתף בו ולשאת דברים, בהם שר החינוך שי פירון, מנכ"לית המשרד מיכל כהן ויו"ר ועדת החינוך בכנסת עמרם מצנע, לא ביטלו את הגעתם. מצנע ופירון צפויים לנכוח מחר, ואילו כהן שהיתה אמורה לשאת דברים היום, דחתה את הגעתה למחר, בגלל שינויים בלוח הזמנים שלה. בהסתדרות המורים הדגישו כי איש מהדוברים לא הודיע להם על ביטול הגעתו בשום שלב.

וסרמן בכנס, היום צילום: רמי שלוש

היחידה הארצית למלחמה בשחיתות להב 433 הודיעה בשבוע שעבר כי היא מנהלת חקירה בחשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים על ידי בכירים בהסתדרות המורים, בנוגע ל"ניהול תקציב הנופש והנסיעות של הסתדרות המורים והשימוש בו".

לדברי היחידה, "החקירה החלה לפני כמה חודשים בעקבות תלונה. כיום, בתום החקירה הסמויה, נחקרו החשודים המרכזיים באזהרה במשרדי היחידה ובתום חקירתם, שנמשכה כמה שעות, שוחררו החשודים לביתם בתנאים מגבילים, לרבות מעצר בית למשך חמישה ימים".

החקירה החלה בעקבות סדרת כתבות שהחלה להתפרסם ב–TheMarker ביולי 2013, ופירטה כיצד מנהל המזכ"ל וסרמן את הסתדרות המורים כחצר פרטית, הכוללת הטבות למקורבים (כולל תפקידים לבני משפחה של בכירים, בהם גם בנו של וסרמן), מנגנון מנופח שאין בו כל צורך, טובות הנאה, פגיעה בגימלאי ההסתדרות וניסיונות אלימים לפגיעה באופוזיציה או בכל מי שמסכן את מעמדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ