בת שירות לאומי סולקה מבית ספר בשרון כי סיפרה לילדים על ההתנתקות

ילד שאל את בת השירות מדוע היא לובשת חולצה כתומה, וזו ציינה את הפינוי מגוש קטיף. בעקבות תלונות הורים היא הורחקה מהמוסד, אך תשוב לתפקיד

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

בת שירות לאומי המלמדת בבית הספר "יובלים" ביישוב צורן שבשרון, הושעתה השבוע מתפקידה לאחר ששוחחה עם ילדי החטיבה הצעירה על תוכנית ההתנתקות. לאחר שהדבר הובא לידיעת מנהלת מחוז המרכז במשרד החינוך, עמליה חיימוביץ', ולמפקחת בית הספר, הן ביקשו מהמנהלת לבחון מחדש את ההשעייה, והיום (חמישי) הוחלט שבת השירות תשוב לעבודתה במוסד החינוכי.

הבוקר פורסם ב"מעריב" כי בת השירות הלאומי, המשרתת בפרויקט העוסק בהטמעת זהות יהודית, הושעתה לאחר שאחד מתלמידי החטיבה הצעירה, בגיל הגן, שאל אותה מדוע היא לובשת חולצה כתומה. הנערה הסבירה לילד בקצרה על יישובי גוש קטיף, שפונו ב-2005, והסבירה כי היא לובשת את החולצה בגלל שזהו היום השנתי לזכר גוש קטיף.

לדברי מנכ"ל מינהלת השירות האזרחי־לאומי, שר שלום ג'רבי, ששוחח עם הנערה, "היא אמרה שלא הביעה את דעותיה הפוליטיות, ולא דיברה בגנות חיילי צה"ל. היא טוענת שאמרה שפעם היו יישובים בגוש קטיף ובגלל שזה היה מקום מסוכן באו לפנות אותם".

מנהלת בית הספר קיבלה תלונות מהורי התלמידים על התקרית, ולכן החליטה להשעות את הנערה. בעקבות פרסום הדבר ביקשו מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך ומפקחת בית הספר מהמנהלת לבחון מחדש את החלטתה. אתמול נפגשה בת השירות עם המנהלת, והיום נפגשה האחרונה עם נציגי ועד ההורים במוסד וההורים שהתלוננו. בסופו של דבר הוחלט להחזיר את בת השירות לתפקידה.

שר שלום ג'רבי אמר עוד כי "שאלתי את הנערה אם היא רוצה לחזור לאותו בית ספר, והיא החליטה שכן. אם היא לא היתה רוצה לחזור, לא הייתי מאשר בת שירות לאומי אחרת לבית הספר. אני לא מוכן שיפגעו בבנות שירות. לא יעלה על הדעת שמנהלת בית ספר תעיף בת שירות על דבר כזה. בכל מקום שארגיש שבזים או מזלזלים בבת שירות, מכל מגזר שהוא, אני אגן עליה בכל מאודי".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ