ספיר סבח הושעתה לאחר תקרית בבית הספר

מורי אורט טבעון ערכו שביתת מחאה בטענה שמשרד החינוך לא מגבה אותם. סבח הגישה תלונה על תקיפה לאחר שצילמה את השביתה

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

מורי תיכון אורט גרינברג בטבעון, בו מלמד אדם ורטה, ערכו הבוקר (ראשון) שביתת מחאה בת שעה כדי להביע את מורת רוחם מכך שמשרד החינוך טרם הוציא הודעת גינוי ברורה על האלימות נגד מורים. זאת לאחר שוורטה קיבל איומים, והתלמידה ספיר סבח שהתלוננה עליו זכתה לכנס תמיכה.

אחד המורים סיפר כי במהלך האסיפה נכנסה סבח לחדר המורים, והחלה לצלם ולהקליט עם הטלפון הסלולארי שלה. מורה אחר ניגש אליה ואמר לה שתצא החוצה. במסדרון היא החלה לצעוק עליו ולומר לו שהוא שמאלן ועוכר ישראל. המנהל הורה על הרחקת התלמידה והשעה אותה לכמה ימים. כמו כן, נאמר למאבטחים של בית הספר שלא יכניסו אותה למוסד. סבח הגישה בעקבות האירוע תלונה נגד מנהל בית הספר במשטרה.

לטענת עד ראייה, סבח חזרה לבית הספר מאוחר יותר עם בני המשפחה שלה, וחיפשה את אותו מורה בחדר המורים. משלא מצאו אותו, הם נכנסו לחדר המנהל. המורה מתכנן להגיש תלונה במשטרה. לדברי מורה אחר במוסד "אנו מפחדים. ספיר מגובה בעורכי דין ובאנשי ימין ולנו אין את אותו הגיבוי".

איתמר בן גביר באירוע התמיכה בספיר סבח, לפני שבועצילום: רמי שלוש

לדברי מורים במוסד, הצעד המשמעתי היחיד שננקט נגד סבח עד היום הוא שליחת מכתב המורה לה להתייצב ללימודים. מעבר לכך לא פעלו מוסדות בית הספר ורשת אורט בעניין. בשבוע שעבר כתבו מורי אורט במכתב פתוח שהם חשים מאוימים, וכי "יש לשים קץ למחול השדים סביב פרשת המורה והתלמידה מטבעון ולמנוע את הסלמתה".

אמה של ספיר סבח, נורית, מסרה בתגובה כי "בתה הגישה תלונה נגד מנהל בית הספר במשטרה", וכי "כל הראיות בידי המשטרה והיא תטפל בזה".

במשרד החינוך לא הגיבו על הדברים. מרשת אורט נמסר כי "ברשת דוחים מכל וכל את הטענות. התלמידה התפרצה הבוקר ללא אישור עם מצלמה אל חדר המורים וניסתה לצלם ישיבה שהתקיימה במקום. התלמידה זומנה עם הוריה אל מנהל בית נספר לבירור הנושא. מעבר לכך, רשת אורט תמשיך להתנהל אל מול תלמידי הרשת שלא באמצעות התקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ