נתי טוקר
גילי כהן

תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל צפויה לעזוב את המתחם ההיסטורי שלה ביפו ולעבר לעיר לוד - כך הצהירו היום (שלישי) שר הביטחון משה יעלון ומפקד גל"צ ירון דקל. עם זאת, טרם נקבע תאריך היעד למעבר ולא סוכם המיקום העתידי של התחנה.

היום ביקרו יעלון ודקל בלוד, וסיירו בשטח בעיר שאמור לשמש בעתיד את בסיסי צה"ל. השניים ביקרו בלשכת ראש העיר לוד, יאיר רביבו, שם הודיע יעלון כי הוחלט כי התחנה הצבאית תעבור לעיר. דקל הוסיף כי הוא תומך בהעברת התחנה ללוד ובבניית מגורים לחייליה בעיר, וכן בייזום פרויקטים חינוכיים של החיילים בקרב בני נוער.

העירייה הודיעה כי הקצתה קרקע שעליה ניתן יהיה לבנות בניין חדש לשימוש התחנה. מנגד, במשרד הביטחון לא מעוניינים בהשקעה משמעותית בבינוי, ומעדיפים למצוא מבנה קיים בשכירות. גורם ביטחוני אמר כי כבר אותר מבנה פוטנציאלי בעיר.

בניין גלי צה"ל ביפוצילום: אלון רון

גלי צה"ל שוכנת מאז 1958 בבניין ישן ברחוב יהודה הימית ביפו, ומערכת הביטחון מממנת את שכירות מבני היחידה בעלות של 371 אלף שקל בשנה. שכירות מבנה באזור התעשייה בלוד מוערכת ב-48-42 שקל למטר רבוע - מחיר נמוך מזה המשולם כעת.

לוד אמורה היתה לקלוט את אולפני רשות השידור וקול ישראל, בהתאם להסכם הרפורמה שנחתם ברשות ב-2013. בעיר גם נערך טקס החתימה הרשמי של הרפורמה ברשות, אולם שרי התקשורת והאוצר החליטו להקפיא את הרפורמה והמעבר ללוד אינו נמצא כרגע על הפרק עד לגיבוש מסקנות ועדת לנדס לעתיד השידור הציבורי.

מלשכת שר הביטחון נמסר כי "גלי צה"ל מתוכננים לעבור ללוד. שר הביטחון רואה במעבר גלי צה"ל ללוד משימה ערכית ויפעל על מנת לסייע למפקד התחנה ירון דקל כדי שיתממש".

ראש העיר לוד, יאיר רביבו, אמר ל"הארץ" כי "זוהי בשורה אדירה לעיר. אם גלי צה"ל מדברים מהשטח, לוד זה השטח. לאחר המפלה שנחלנו עם רשות השידור, היתרון בצבא זה שכשיש הנחיה של שר הביטחון, זה קורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ