לראשונה: פרופסור ערבי מונה לסגן יו"ר ות"ת

פייסל עזאיזה חבר בוועדה לתכנון ותקצוב של המל"ג כבר ארבע שנים. שר החינוך :"זו דוגמה להשתלבות בן מיעוטים בעמדות מפתח בחברה הישראלית"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

פרופ' פייסל עזאיזה, מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה, נבחר פה אחד לסגן יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב של ההשכלה הגבוהה בישראל. עזאיזה מכהן זה ארבע שנים כחבר ות"ת, והוא הערבי הראשון שמונה לוועדה. עזאיזה כיהן כעשר שנים כחבר במועצה להשכלה גבוהה.

שר החינוך ויו"ר המל"ג, שי פירון, אמר כי "פרופ' עזאיזה הוא דוגמה להשתלבות בן מיעוטים בעמדות מפתח בחברה הישראלית בזכות כישוריו וניסיונו רב השנים. אני משוכנע שבמינוי הנוכחי הוא ימשיך לתרום ולקדם את מערכת ההשכלה הגבוהה".

יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב פרופ' מנואל טרכטנברג הוסיף כי "פרופ' עזאיזה היה שותף מרכזי בקידום מערכת ההשכלה הגבוהה בשנים האחרונות, הן כחבר מל"ג והן כחבר ות"ת. פרופ' עזאיזה ממזג בפועלו הענף דבקות במצוינות אקדמית עם רגישות ומחויבות כלפי כל חלקי החברה בישראל. אני גאה ושמח מאוד על בחירתו, ועל כך שיחד נמשיך לפעול לטובת המערכת".

פרופ' עזאיזה (56), הינו חבר ות"ת הראשון מהחברה הערבית. כיום הוא מכהן בקדנציה שניה כראש בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. בעבר היה ממקימי ומנהלי עמותת "סיכוי" הפועלת למען שוויון הזדמנויות בין יהודים לערבים בישראל, ראש המועצה המקומית דבוריה ודובר ועד ראשי הישובים הערביים וועדת המעקב העליונה לאוכלוסייה הערבית בארץ. כמו כן, כיהן כיו"ר הדירקטוריון של החברה למתנ"סים.

פרופ' עזאיזה אמר כי "אני חש גאווה גדולה שניתנת לי הזדמנות לקחת חלק בעיצובה העתידי של מערכת ההשכלה במדינת ישראל. בכוונתי לפעול בשני הדגלים שליוו אותי במהלך עשייתי, הראשון: מצויינות בהשכלה הגבוהה כך שהחוקרים יזכו בפרסים ומעמד בין לאומי. והשני: הנגשת ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות וקהילות שעדיין לא מיצו את פוטנציאל ההשכלה הגבוהה בקרבן, לפתוח להם דלתות, לתמוך בהם בתחילת הדרך, וזאת למען העצמת שילובם החברתי והכלכלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ