הורים בירושלים התלוננו: ילדינו קיבלו בצהרונים מזון עם תולעים

ההורים סיפרו כי ילדיהם הקיאו וסבלו מכאבי בטן בעקבות אכילת המזון. משרד החינוך: המזון הועבר לבדיקת מעבדה, נפעל לפי ממצאיה

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

הורים בירושלים התלוננו אתמול (רביעי) כי ילדיהם קיבלו בצהרון בגני ילדים מזון שהיו בו תולעים ועובש. עיקר התלונות נגעו לצהרונים בשכונת הר חומה ובשכונת בית הכרם. הורים אחרים התלוננו כי ילדיהם מקיאים וסובלים מכאבי בטן. ספק המזון לצהרונים שבהם צילמו הורים תמונות של מזון עם תולעים הוא חברת "אייל גור איכות", המספקת אוכל לכ–200 גנים בעיר. זו אינה הפעם הראשונה שנשמעות תלונות על איכות המזון מהספק המדובר.

רחל עזריה, סגנית ראש העיר ירושלים, ומחזיקת תיק הגיל הרך בעיר אמרה כי הבעיה נעוצה בכך שהרכב הארוחה בצהרונים נקבע על ידי משרד החינוך באמצעות חוזר מנכ"ל, אך משרד הבריאות הוא המפקח על התברואה, כך שלא ברור מי נושא באחריות לכך. לדבריה, "אנחנו בעירייה דורשים מזה זמן רב אפשרות לפקח על איכות המזון שמוגש לילדי ירושלים. המקרה של אתמול ממחיש עד כמה נושא הפיקוח והכפפתו לשלטון המקומי הכרחי. כחלק מהטיפול שלנו בבעיה, אנחנו עובדים מול משרד החינוך והבריאות על פיילוט לאוכל בריא יותר במספר גנים שייצא לדרך בעוד שבועיים".

ממשרד החינוך נמסר כי "לנוכח המידע שהתקבל במשרד, הועבר הנושא לבדיקה מיידית במעבדה. המשרד יפעל בהתאם לממצאי הבדיקה, וינקוט בכל האמצעים הנדרשים אל מול הספק. כמו כן, ינקוט המשרד בכל האמצעים הנדרשים כדי להבטיח לילדי הצהרונית מזון באיכות גבוהה".

מעיריית ירושלים נמסר כי "נושא הפיקוח על המזון נמצא באחריות משרד החינוך והעירייה דורשת מהמשרד להחמיר ולהדק את הפיקוח עליו, להעניש בחומרה זכיינים אשר יתגלה כי אינם עומדים בסטנדרטים ולשקול את המשך העסקתם. התלונות שהתקבלו אתמול בעירייה בנושא הועברו מיידית לממונה על הפיקוח על המזון במשרד החינוך וכעת משרד הבריאות מקיים ביקורת אצל הספק בו התגלו ליקויים במזון. עד לקבלת ממצאי הביקורת של משרד הבריאות, החל ממחר יסופק המזון לצהרונים הרלוונטיים על ידי ספק מזון אחר".

בחברת "אייל גור" מסרו כי ימתינו לתוצאות הבדיקה של משרד הבריאות ויגיבו לאחריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ