אושר לקריאה ראשונה: ייאסר העישון במגרשי כדורגל

לפי הצעת החוק שאושרה בוועדת הבריאות, העישון ייאסר במתקני הספורט, למעט בשני אזורים שיוקצו על ידי הנהלת המתקן

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו אפרתי
עידו אפרתי

ועדת הבריאות של הכנסת אישרה הבוקר (שני) לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ עדי קול, האוסרת עישון באצטדיונים ובמתקני ספורט.

על פי ההצעה, העישון באצטדיונים ייאסר למעט בשני אזורי מושבים נפרדים שיוקצו לעישון על ידי הנהלת המתקן וכן חדר עישון בזמן הפסקות בלבד. עוד קובעת הצעת החוק כי מספר המושבים המוקצים לעישון לא יעלה על 25% ממספר המושבים במתקן כולו, וכן כי שטח חדר העישון לא יעלה על 25% מהשטח שהוקצה לציבור להמתנה בהפסקות. החדר יכלול סידורי אוורור תקינים והעישון בו לא יגרום למטרד בחלקים אחרים של המקום.

הצעת החוק היא הרחבה נוספת של הצו למניעת עישון במקומות ציבוריים וחשיפה לעישון, שאושר במאי 2011, וכלל מקבץ של תקנות ותיקוני חקיקה להגברת המאבק בעישון. במאי 2012, אישרה ועדת הבריאות של הכנסת הרחבה של ראשונה של הצו שקבעה כי העישון ייאסר בתחנות אוטובוס, אולמות אירועים ומקומות ציבוריים – תיקון שנכנס לתוקף ביוני 2012.

תקנות איסור העישון כוללות בין היתר איסור העישון בהופעות, בתחנת אוטובוס מקורה, בכל שטחי בריכות השחייה ובחצרות שלהן, ברציפי רכבת (למעט אזור עישון שיוקצה בקצה הרציף) ותחנות אוטובוס מרכזיות (למעט חדר עישון שיוקצה במיוחד). כמו כן, נאסר על נהגי אוטובוס לעשן בתוכו לפני העלאת נוסעים, נאסר עישון בטווח של 10 מטרים מכניסה או היציאה מבניין מרפאה או בית חולים, ונאסר להקצות אזורי עישון בחדרי מדרגות ובמעברים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ