היום: הפגנות ברחבי הארץ על מעצרו של בחור ישיבה שערק מהצבא

הרב אוירבך, מנהיג הפלג הליטאי־קנאי, הנחה את קהילתו למחות על מעצרו של הבחור, המרצה עונש מאסר של עשרה ימים בכלא 6

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מנהיג הפלג הליטאי־קנאי הרב שמואל אוירבך הורה לקיים היום (רביעי) ב-18:30 הפגנות מרובות ברחבי הארץ, בעקבות מעצרו של בחור ישיבה נוסף בגין עריקה מהצבא. יעקב ישראל פז, תושב אלעד הלומד בישיבה באשדוד, מרצה עונש מאסר של עשרה ימים בכלא 6 לאחר שלא התייצב בלשכת הגיוס לשם קבלת פטור משירות צבאי.

ההפגנות מחר יתקיימו במקביל בגשר המיתרים בירושלים, בצומת "קוקה קולה" בכניסה לבני ברק, בצומת שילת, באשדוד, בבית שמש ובאלעד. אוירבך הורה כבר לפני כשנה למאות בחורי ישיבות שלא להתייצב בלשכות הגיוס לשם הסדרת הדיחוי, אולם עד כה שפט הצבא רק אחדים מהם.

הפגנה נגד גיוס בחורי ישיבות בירושלים, לפני כשבועייםצילום: אוליבייה פיטוסי

פז עוכב אתמול על ידי שוטרים בסמוך לעיר אלעד כחלק מבדיקה שגרתית. במהלך הבדיקה התברר כי פז הוא עריק, שלא ציית לצו ההתייצבות שנשלח אליו.

אוירבך שוחח היום עם פז בטלפון, ואמר לו כי הוא "שליח של כלל ישראל". במקביל, הורה הרב על קיום הפגנות ברחבי הארץ, כפי שנעשה ב-6 בפברואר, אז נעצר בחור ישיבה אחר בנסיבות דומות. תחילה ביקש אוירבך לקיים את ההפגנות היום, אולם עיכוב בהשגת הרישיונות המתאימים הביא לדחייתה.

כרזה הקוראת למפגינים לצאת לרחובות

בעקבות האירוע נכתב בעיתון "הפלס" כי "המעצר הנבזי הכה בתדהמה את עולם התורה בכל אתר ואתר, כשרבנים ואישי ציבור מביעים את זעזועם ומחאתם נוכח התנהגותם הברוטלית של הגורמים הרשמיים המתנכלים לעולם התורה באכזריות רבה, ואף בימי הפורים אינם פוסחים על ניסיונותיהם החוזרים ונשנים לפגוע ולהפריע את דרכם של תלמידי הישיבות הקדושות".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל פועל בהתאם להחלטות הדרג המדיני וכך גם בכל הקשור בנושא גיוס החרדים לצה"ל תוך מימוש אחריותו בכל הנוגע למיון, לגיוס ולשיבוץ המתגייסים באשר הם"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ